KSW 39. Pudzian pokonał Kowalczyka - WIDEO [YouTube]

Mariusz Pudzianowski (11-5) zmusił Tyberiusza Kowalczyka (3-1) do odklepania w 2. rundzie pojedynku na gali KSW 39 Colosseum.

To drugie zwycięstwo z rzędu Mariusza Pudzianowskiego , natomiast Kowalczyk zaznał swojej pierwszej porażki w zawodowej karierze MMA .

W pierwszej rundzie przez ponad dwie minuty walka toczyła się w stójce, ale bez efektywnych i efektownych akcji. Następnie "Pudzian" spróbował obalić, ale Tyberiuszowi udało się uciec. Na około 90 sekund przed końcem weszli w ostrą wymianę ciosów i "Dominator" wyszedł z niej zwycięsko. Pod koniec rundy widać było już, że Kowalczyk odczuł kopnięcia Pudzianowskiego.

W drugiej rundzie po ponad minucie walki w stójce Pudzianowski trafił rywala i wylądowali razem na macie. "Dominator" kontrolował Kowalczyka z góry i od czasu do czasu zadawał cios. Kowalczyk spróbował uciec, ale po chwili znów był na plecach i przyjął mocny łokieć od byłego mistrza świata Strongmanów. Kowalczyk odklepał, a sędzia Marc Goddard zakończył pojedynek.