Euro 2016: Portugalia - Austria na żywo. Transmisja LIVE, stream online za darmo w TV

Mecz Portugalia - Austria odbędzie się w sobotę 18 czerwca o 21:00. Transmisja TV w Polsat Sport 2. Relacja na żywo na Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live. Stream online dostępny na stronie Ipla.TV.

W pierwszym meczu Portugalczycy zremisowali z Islandczykami 1:1, choć do przerwy powinni prowadzić co najmniej dwiema bramkami. W drugiej połowie lepiej zaczęli grać rywale. Obie bramki padły po dośrodkowaniach z prawej strony.

Przewaga zespołu Fernando Santosa przed przerwą była niepodważalna. Najczęściej podający w pierwszej połowie Islandczyk miał ledwie 10 podań. Mniej niż jakikolwiek piłkarz rywali. Portugalczycy oddali do przerwy 11 strzałów, Islandczycy dwa.z cóż - ja też się czasem mylę..." - powiedział Szwed przed wylotem do Marsylii.

Mecz zakończył się ze stosunkiem strzałów 24-4. Ale aż takiej przewagi jak w pierwszej połowie widać już nie było.

Austriacy swój pierwszy mecz nieoczekiwanie przegrali. Byli faworytami pojedynku z Węgrami, ale to jednak debiutujący na mistrzostwach Europy Madziarzy wygrali w pierwszym meczu grupy F 2:0. Zagrało dwóch piłkarzy z polskiej ekstraklasy.

Ten wynik to mała niespodzianka. To przecież Austriacy mieli nie tylko wygrać, ale też zajść daleko na Euro 2016. Uchodzili za nie mniejszego czarnego konia niż Polacy. Mają przecież w środku pola gwiazdę Bayernu Monachium - Davida Alabę, w ataku biega Marko Arnautović ze Stoke City, jest też przecież Christian Fuchs z mistrza Anglii Stoke City.

Ale w całym meczu nie było tego widać. W pierwszej połowie Austriacy stworzyli sobie niezłą sytuację w 10. minucie, gdy na bramkę Gabora Kiraly'ego kopnął Alaba. Węgrzy odpowiedzieli nieskładnymi atakami i strzałami z dystansu. Dobrze między liniami drużyny Storcka odnajdywał się Laszlo Kleinheisler, piłkarz Werderu Brema, którym w zimie interesowały się polskie kluby, m.in. Legia.

Składy na mecz Portugalia - Austria:

Portugalia: Patricio - Vieirinha, Pepe, Carvalho, Guerreiro - Gomes, Moutinho, Danilo, Mario - Nani, Ronaldo

Austria: Almer - Klein, Wimmer, Hinteregger, Fuchs - Alaba, Baumgartlinger - Harnik, Schoepf, Arnautović - Janko

Transmisja TV z meczu Portugalia - Austria w Polsat Sport 2. Relacja na żywo na Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live. Stream online dostępny na stronie Ipla.TV.