EURO 2016. Anglia - Rosja. Gdzie obejrzeć w TV iw Internecie? TRANSMISJA LIVE

Euro 2016. Mecz Anglia - Rosja odbędzie się 11 czerwca o 21:00. Transmisja TV w Polsacie Sport 2. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Wszystkie mecze Euro 2016 można oglądać w Internecie jako stream online na platformie Ipla.tv (99 zł).

Mają najmłodszą drużynę na mistrzostwach i nie uważają się za faworytów, więc może w końcu nie wrócą z turnieju rozczarowani? Euro 2016 wyspiarze zaczną od sobotniego meczu z Rosją.

 

Od 50 lat zawsze było tak samo. Przed mistrzostwami świata i Europy Anglicy uznawali się za murowanych kandydatów do złota, rywali nie dostrzegali. Na turnieju trudności mieli jednak z przeciętniakami, ewentualnie okazywało się, że nie potrafią wykonywać rzutów karnych (z siedmiu serii jedenastek na MŚ i ME wygrali jedną). I przez te pół wieku - jedyne złoto wyspiarze zdobyli na mundialu w 1966 r. - tylko dwa razy dotarli do półfinału MŚ (1990) i ME (1996). Po klęsce zawsze wpadali w panikę, rozpaczali nad zacofanym systemem szkolenia, nadmiarem obcokrajowców w Premier League i liczbą meczów w klubach, która miała sprawiać, że na wielkich imprezach angielskie gwiazdy podpierały się nosami. A potem przychodziły wygrane eliminacje i wszystko zaczynało się od nowa.

 

Teraz jest inaczej. Anglicy skończyli eliminacje Euro 2016 z kompletem punktów, ale lata porażek w finałach czegoś ich nauczyły. Dziś cieszą się z najmłodszej drużyny mistrzostw Europy (średnia wieku kadry to 25 lat i 10 miesięcy, Rosjanie mają średnio 29 lat i 4 miesiące, są jedną z najstarszych drużyn ME), stawiają się w roli zespołu, który może sprawić niespodziankę. Innymi słowy: kiedyś patrzyli na siebie jak na Barcelonę, teraz postawili się w roli Leicester City, które w ostatnim sezonie sensacyjnie wygrało ligę angielską. - Nie chcę, żeby moich piłkarzy zdusiła presja, nie chcę, żeby myśleli, co się stanie, jeśli nie sprostają oczekiwaniom. Ale kto wie, gdzie dojdziemy, jeśli zagramy najlepiej, jak umiemy - mówił niedawno selekcjoner Roy Hodgson.

 

Wyspiarzom może pomóc powiększenie mistrzostw z 16 do 24 zespołów, w fazie grupowej zmierzą się z Rosją, Walią i Słowacją, czyli z drużynami w najlepszym wypadku przeciętnymi. Z faworytem będą się mogli zmierzyć najwcześniej w ćwierćfinale. A to byłby już krok do przodu w porównaniu z mundialem w Brazylii, który skończyli z jednym punktem i na ostatnim miejscu w grupie.

 

Przewidywane składy:

 

Anglia: Hart - Walker, Smalling, Cahill, Rose - Milner, Dier, Alli, Sterling - Rooney, Kane

 

Rosja: Akinfiejew - Smolnikow, Ignaszewicz, W.Bieriezucki, Szczennikow - Głuszakow, Iwanow - Kokorin, Szatow, Kombarow - Dziuba

 

TRANSMISJA TV W POLSACIE SPORT 2. RELACJA NA ŻYWO W SPORT.PL I APLIKACJI SPORT.PL LIVE. PŁATNY STREAM W INTERNECIE DOSTĘPNY NA PLATFORMIE IPLTA.TV.


Już wybraliśmy! Oto najlepsza jedenastka Euro 2016 według Sport.pl