Sport.pl

KSW 35. Skrót walk, Chalidow na deskach! [YOUTUBE, WIDEO]

Youtube. Walka wieczoru podczas gali KSW 35 zapadnie kibicom na długo w pamięci. Niestety, nie będzie się to wiązało z wysokim poziomem sportowym Mameda Chalidowa, a jedynie skandalicznym werdyktem sędziowskim. Zobacz skrót walk na Youtube.

Aziz Karaoglu był zawodnikiem wyraźnie lepszym od Czeczena. Chalidow w pierwszej rundzie unikał walki w stójce i starał się przenieść pojedynek do parteru, ale Niemiec tureckiego pochodzenia nie był tym zainteresowany. Chalidow nie umiał znaleźć sposobu na pokonanie Karaoglu, a w dodatku z każdą kolejną mijającą minutą tracił siły. W drugiej i trzeciej rundzie Chalidow praktycznie słaniał się na nogach i przyjmował mocne ciosy rywala.

 

ZOBACZ SKRÓTY WALK NA YOUTUBE


Kiedy sędziowie ogłosili swoją decyzje, to cała Ergo Arena została zagłuszona przez gwizdy. Głosowanie arbitrów na korzyść reprezentanta Polski (29:28, 29:28, 28:28), kompletnie nie odzwierciedliło przebiegu walki. Chalidow zaraz po ogłoszeniu wyników chciał wręczyć swojemu rywalowi pas, ale ten go nie przyjął.

- Proszę publiczność o spokój i zaprzestanie gwizdów. Mamed to wielki mistrz, który "stworzył" KSW i należy mu się szacunek. Walkę wygrałem, chociaż miałem złamaną nogę... Jedno jest pewne, nie ma szans na rewanż. Mamed to mój przyjaciel i nie chce się bić z przyjaciółmi. - oświadczył Karaoglu.

Chalidow wyglądał na mocno przybitego swoją postawą sportową.

- To była moja najtrudniejsza walka od wielu lat. Nie wiem czy wygrałem, czy przegrałem. Jestem otwarty na propozycje rewanżu, ale nie teraz. Odchodzę na rok z MMA. Potrzebuję znowu poczuć ten "głód" walki, którego dziś już nie mam. - oświadczył stary nowy mistrz KSW.

 

ZOBACZ SKRÓTY WALK NA YOUTUBE


Pozostałe walki również dostarczyły wielu emocji. Michał Materla już w pierwszej rundzie pokonał Antoniego Chmielewskiego, natomiast Mariusz Pudzianowski nieoczekiwanie przegrał z Marcinem Różalskim.

"Różal" pokonał Pudzianowskiego duszeniem gilotynowym w trakcie drugiej rundy. Pudzianowski twierdził po walce, że sędzia przedwcześnie zakończył pojedynek.

- Nie wiem czemu sędzia przerwał pojedynek? Nie pamiętam, żebym odklepał. - oznajmił Pudzianowski.

Wyniki KSW 35:

-84 kg: Mamed Khalidov pokonał Aziza Karaoglu niejednogłośnie na punkty (29:28, 29:28, 28:28),

-120 kg: Marcin Różalski pokonał przez poddanie (duszenie gilotynowe) w drugiej rundzie Mariusza Pudzianowskiego

-84 kg: Michał Materla pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Antoniego Chmielewskiego

walka o pas kategorii lekkiej:

-70 kg: Mateusz Gamrot pokonał jednogłośnie na punkty Mansoura Baranoui

-66 kg: Marcin Wrzosek pokonał jednogłośnie na punkty Filipa Wolańskiego

-77 kg: Rafał Moks pokonał niejednogłośnie na punkty (30:27, 29:28, 28:29) Roberta Radomskiego

-70 kg: Łukasz Chlewicki pokonał jednogłośnie na punkty Azi Thomasa

-93 kg: Marcin Wójcik pokonał jednogłośnie na punkty Michała Fijałkę

-77 kg: Kamil Szymuszowski pokonał jednogłośnie na punkty Mindaugasa Verzbickasa

Boska Ana Ivanović, ale to chyba nie ona wypadła najlepiej na tym balu... [ZDJĘCIA]