Skoki narciarskie Wisła. PŚ w Wiśle. Transmisja TV. Relacja LIVE. Stream ONLINE

Konkurs Pucharu Świata w Wiśle odbędzie się w piątek o 18. Transmisja telewizyjna na TVP 1. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na stronie sport.tvp.pl.

18 miejsc na podium w 44 konkursach - to bilans naszych skoczków w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Polsce. W bieżącym sezonie jedyne podium podopieczni Łukasza Kruczka i Macieja Maciusiaka wyskakali w "drużynówce" w Zakopanem. W czwartek w Wiśle w kwalifikacjach do piątkowego konkursu wystartuje aż 13 biało-czerwonych. Ale o "pudle" mogą tylko pomarzyć.

 

Tydzień temu w Ałmatach sześciu Polaków wyskakało w sumie 10 punktów przed dwa dni. W obu konkursach do drugiej serii zdołał awansować tylko Dawid Kubacki. W Kazachstanie zabrakło m.in. Kamila Stocha i Stefana Huli, którzy zbierali już siły na Wisłę, ale i tak ostatni występ kadry trzeba uznać za bardzo słaby. Jak zresztą całą kończącą się już zimę.

 

Stoch w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje 23. miejsce, Hula jest 26., 30. miejsce zajmuje Kubacki, na miejscach 32. i 33. plasują się Maciej Kot i Andrzej Stękała, punkty mają jeszcze 37. Piotr Żyła, 47. Klemens Murańka i 68. Jakub Wolny. Poza nimi w czwartek na skoczni im. Adama Małysza z Polaków zobaczymy jeszcze Jana Ziobrę, Bartłomieja Kłuska, Aleksandra Zniszczoła, Krzysztofa Bieguna i Przemysława Kantykę. Z tej "13" naprawdę zadowoleni z zimy 2015/2016 mogą być tylko Hula i Stękała.

 

TRANSMISJA TV W TVP 1. RELACJA NA ŻYWO W SPORT.PL I APLIKACJI SPORT.PL LIVE.


Egzotyka w skokach narciarskich. Muhammed Ali z Turcji, skoczek z Indonezji i... Norweg pochodzenia kolumbijskiego