Siatkówka kobiet. Polska - Włochy NA ŻYWO. Gdzie transmisja TV i STREAM ONLINE?

Polska - Włochy w eliminacjach olimpijskich w Rio 2016 odbędzie się 7 stycznia o 18:00. Transmisja TV w TVP Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na stronie sport.tvp.pl.
Po Włoszkach, które wyciągnęły dłoń do pomocy w środę, teraz polskim siatkarkom pomogła Rosja, wygrywając z Belgią. Około godz. 18.30 zagrają one z Włoszkami o awans z grupy turnieju eliminacji olimpijskich w Ankarze.

Polki przegrały dwa pierwsze mecze rozgrywanego w Ankarze turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich z Rosją (2:3) i Belgią (1:3). To oznaczało, że aby wyjść z grupy, zagrać w półfinale i ewentualnie finale (bezpośredni awans do Rio zdobywa tylko zwycięzca turnieju w Turcji) musiały nie tylko wygrać ostatni, czwartkowy mecz z Włoszkami, ale i liczyć na pomoc innych.Pierwsze z pomocą przyszły Włoszki, które po dramatycznym meczu pokonały w środę 3:2 Belgię. Ta - z punktu widzenia interesów Polski - nie mogła wygrać ani jednego meczu więcej na tym turnieju. Do zagrania miała jeszcze w czwartek pojedynek z teoretycznie najsilniejszą Rosją. Rzeczywiście, Rosjanki bez większego kłopotu wygrały z Belgijkami pierwsze dwa sety. Problem polegał na tym, że to już gwarantowało im awans do półfinału. Można było zakładać, że trener Jurij Mariczew zechce oszczędzić swoje czołowe siatkarki na kolejne spotkania już począwszy od trzeciej partii.

 

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy. Co wiesz o turnieju? [QUIZ]