Gdzie oglądać Polska - Belgia? LIVE, RELACJA, TRANSMISJA

Mecz Polska - Belgia w eliminacjach olimpijskich w Rio 2016 odbędzie się 7 stycznia o 15:00. Transmisja TV w TVP Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na stronie sport.tvp.pl.

Jeśli siatkarska reprezentacja Polski pokona w czwartek Belgię, zapewni sobie awans do półfinału turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio. Początek meczu o godz. 15. Relacja na żywo w Sport.pl.

 

Polacy są w komfortowej sytuacji już po pierwszym meczu grupowym. Po wygranej we wtorek z Serbią 3:1 zrobili duży krok do półfinału. W środę nie grali, mieli dzień przerwy, który wykorzystali na odpoczynek i przedpołudniowy rozruch. Rywalizowali natomiast Serbowie i Niemcy, którzy we wtorek pokonali 3:0 właśnie Belgię.



W środę Niemcy odnieśli drugie zwycięstwo, pokonując Serbów 3:0 i zapewnili sobie grę w sobotnim półfinale. W czwartek przed podobną szansą staną Polacy, którzy jeśli wygrają z Belgami, także będą w półfinale, a piątkowy mecz z Niemcami zadecyduje o tym, kto wygra grupę A. - Na razie myślimy tylko o Belgach, musimy z nimi wygrać, by grać w czwórce - mówi Stephane Antiga, selekcjoner biało-czerwonych.



Belgowie to teoretycznie najsłabszy z naszych rywali, mający w składzie młodych graczy, średnio doświadczonych. Liderem jest Sam Deroo, który od tego sezonu gra w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Zarówno w klubie, jak i w reprezentacji prezentuje się bardzo dobrze, ale w Berlinie to może być za mało. Mimo wszystko Belgowie przeciwko Niemcom zagrali przyzwoity mecz, przegrywając dwa sety w samych końcówkach, w których stracili sporą przewagę. - Nie wytrzymali psychicznie. Właśnie to na ten moment dzieli ich od europejskiej czołówki - analizuje Oskar Kaczmarczyk, statystyk reprezentacji Polski.



- Belgowie w kuluarach mówią, że przyjechali zdobywać doświadczenie. Wygrana z nimi jest naszym obowiązkiem. Ale to jest sport, mogą zagrać na luzie, bez presji, co może nam utrudnić grę. Ale uważam, że jesteśmy i tak lepsi, więc powinniśmy wygrać - stwierdził z kolei Marcin Możdżonek, najbardziej doświadczony gracz w kadrze Stephana Antigi.



Jaki jest pomysł na pokonanie rywali? - Ostatnio z Belgami na mistrzostwa Europy zagraliśmy bardzo dobrze flotem i myślę, że teraz też to będziemy wykorzystywać - zdradza Kaczmarczyk i dodaje: - Na ten moment liczy się tylko Belgia, nic więcej. Jak się na chwilę zagapimy, możemy stracić wszystko, co zyskaliśmy w starciu z Serbami.


Co jednak, gdy Polacy przegrają? Wtedy o awansie zadecyduje mecz z Niemcami. Zwycięstwo biało-czerwonych za trzy punkty także da im grę w najlepszej czwórce berlińskiego turnieju, ale takiego scenariusza nikt raczej nie zakłada.



Europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio odbywa się w Berlinie od wtorku do niedzieli. Polacy rywalizują w grupie A i oprócz meczu z Belgami, do rozegrania mają jeszcze pojedynek z Niemcami (piątek, godz. 20). Do półfinałów awansują dwie pierwsze drużyny z obu grup. Bilety na igrzyska wywalczą tylko zwycięzcy berlińskiego turnieju. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca o kwalifikację olimpijską będą jeszcze walczyć w majowym turnieju interkontynentalnym w Japonii.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy. Co wiesz o turnieju? [QUIZ]