MŚ piłkarek ręcznych. Polska - Kuba. Transmisja TV. Stream online

Mecz Polska - Kuba w Mistrzostwach Świata piłkarek ręcznych 2015 rozpocznie się w sobotę 05.12 o godzinie 18:30. Transmisja TV w TVP2 i TVP Sport. Stream online dostępny na stronie sport.tvp.pl. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Medal to dopiero drugi cel Polek, które od soboty będą grały w mistrzostwach świata piłkarek ręcznych. Najważniejszym zadaniem w Danii będzie wywalczenie prawa gry w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Awans do jednego z takich turniejów będzie można wywalczyć nawet odpadając już w 1/8 finału.

 

RELACJA NA ŻYWO Z MECZU POLSKA - KUBA


Dwa lata temu Polki były jedną z sensacji MŚ w Serbii. Zajęły czwarte miejsce, najlepsze w historii swych występów w imprezie tej rangi. Teraz podopiecznym Duńczyka Rasmussena marzy się poprawienie tego wyniku w Danii. Ale trener przyznaje, że sukcesem będzie już ćwierćfinał.

 

Awans do najlepszej "ósemki" niemal na pewno da prawo gry o igrzyska. Polskie szczypiornistki nigdy nie grały w turnieju olimpijskim. Teraz w gronie zespołów pewnych już startu w Rio są mistrzynie świata Brazylijki, które awans uzyskały jako drużyna gospodarzy, mistrzynie Europy Norweżki, Korea Południowa, Angola i Argentyna. Szóstym zespołem z awansem będą nowe mistrzynie świata. Jeśli tytuł wywalczy któraś z drużyn mających już kwalifikację, prawo gry w Rio uzyskają wicemistrzynie globu. Zespoły z miejsc 2-7 wystąpią w trzech turniejach kwalifikacyjnych. Te zostaną rozegrane wiosną, z każdego awans na igrzyska uzyskają po dwie najlepsze drużyny.

 

Polki same przyznają, że trafiły do łatwej grupy. W sobotę zagrają z Kubą, bukmacher Fortuna wystawia kurs 1,01 na ich zwycięstwo i aż 25 na triumf przeciwniczek. Problemów naszej drużynie nie powinny również sprawić Chiny i Angola. A Szwedki i Holenderki, choć niezłe, na pewno są w zasięgu biało-czerwonych.

 

Komplet zwycięstw w fazie grupowej dałby Polkom duży komfort w meczu o ćwierćfinał. Wtedy najpewniej grałyby z myślą, że nawet w przypadku niepowodzenia nie tracą szans na Rio. A ze znacznie mniejszą presją znacznie łatwiej o sukces, którego Ramussenowi i jego drużynie życzymy.

 

TRANSMISJA TELEWIZYJNA W TVP2 i TVP SPORT. RELACJA NA ŻYWO W SPORT.PL I APLIKACJI SPORT.PL LIVE. STREAM ONLINE NA STRONIE SPORT.TVP.PL.