ME siatkarek 2015. Polska - Holandia. Transmisja TV. Relacja na żywo

Mecz Polska - Holandia odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:30. Reprezentacja "Oranje" na inaugurację gładko pokonała Słowenię 3:0, a Polki przegrały z Włoszkami 1:3. Transmisja tv w Polsat Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Holenderskie siatkarki długo czekają na sukces. Od srebrnego medalu mistrzostw Starego Kontynentu wywalczonego w Łodzi minęło już sześć lat, w na kolejnych mistrzostwach Europy czy świata ekipa z Kraju Tulipanów zajmowała odległe lokaty, często nawet poza czołową ósemką.

 

Relacja na żywo z meczu Holandia - Polska

 

W styczniu tego roku "Oranje" objął utytułowany szkoleniowiec Giovanni Guidetti, który przez wiele lat pracował z reprezentacją Niemiec. To właśnie zatrudnienie Włocha w roli selekcjonera ma poprowadzić Holandię na szczyty. Oczekiwania są bardzo duże.

 

- Wierzę, że stać nas na zdobycie medalu. To jest nasz główny cel - mówił Guidetti przed inauguracją mistrzostw.

 

Holenderki, mimo że wystąpiły w dość silnym składzie, na Igrzyskach Europejskich w Baku spisały się przeciętnie i odpadły w ćwierćfinale. Ze znacznie lepszej strony pokazały się w World Grand Prix drugiej dywizji. Z kompletem zwycięstw awansowały do elity rozgrywek, m.in. dwukrotnie pewnie wygrywając 3:0 z Polską.

 

W składzie Holandii nie brakuje zawodniczek, które w przeszłości grały w polskiej ekstraklasie, Debby Stam-Pilon występowała w Muszyniance Muszyna, a Judith Pietersen reprezentowała barwy Atomu Trefla Sopot.

 

Mecz Polek z Holandią w Apeldoorn rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 15.30. Trzy godziny później rozpocznie się drugie spotkanie grupy A Włochy - Słowenia.

 

Transmisja telewizyjna w Polsat Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.


Dla kogo oni grają. Owieczkin, były narzeczony Kirilenko, zaręczył się z modelką [ZDJĘCIA]