Floyd Mayweather Jr. - Andre Berto. Gdzie obejrzeć? Transmisja TV. Relacja z walki w Sport.pl

Zobacz ostatnią walkę o mistrzowskie pasy federacji WBC World i WBA Super World Floyda Mayweather'a Jr. Przeciwnikiem Amerykanina jest Andre Berto. Transmisja w Polsat Sport Extra.

Starcie najbogatszego sportowca świata z Andre Berto zakończy pewną epokę boksu. "Odchodzę" - oświadczył "Money".

 

WYNIK WALKI JUŻ OD RANA W SPORT.PL I APLIKACJI MOBILNEJ SPORT.PL LIVE.

 

Najlepszy bokser wagi półciężkiej zapowiedział koniec kariery. Aktualny mistrz świata federacji WBC, WBA i WBO oznajmił, że jego sobotnia walka z Andre Berto będzie jego ostatnią. 12 września w Las Vegas Floyd Mayweather Junior postara się poprawić swój imponujący rekord. Do tej pory wygrał wszystkie 48 oficjalnych walk.- Nie chodzi o to, że boję się porażki. Po prostu chcę mieć sprawny i bystry umysł. Wiadomo, że możesz się ciągle bić i zarabiać wielkie pieniądze. Ale czy wciąż będziesz sprawnie chodził i mówił? To będzie mój ostatni pojedynek - zapowiedział "Money".

 

Fachowcy są zgodni, Andre Berto (29-3) nie powinien znacząco zagrozić mistrzowi. Co prawda 32-latek w przeszłości trzykrotnie sięgał po mistrzostwo świata wagi półśredniej, ale obecnie nie ma najlepszej passy. Z ostatnich sześciu walk przegrał trzy. Nic więc dziwnego, że Mayweather wyznaczył swojego następcę, innego pięściarza.


- Myślę, że gdy już odejdę, najlepszy będzie Manny Pacquiao. Nie możemy mu odbierać tego, co osiągnął. Nie możemy o tym zapominać tylko dlatego, że ze mną przegrał. Sądzę więc, że to Pacquiao będzie numerem jeden - kontynuował "Money".Podczas najbardziej kasowej walki w historii boksu Mayweather pokonał Filipińczyka na punkty. Czy w walce z Berto kibice będą świadkami pierwszego nokautu "Moneya" od czterech lat?