Thibaut Courtois kontuzjowany. Kto będzie bronił w Chelsea? Jak długo nie zagra?

Thibaut Courtois doznał groźnej kontuzji. Nie zagra przez wiele tygodni. Jak długo? Na kogo w bramce Chelsea Londyn postawi Jose Mourinho?

Broniący bramki Chelsea Londyn Thibaut Courtois z powodu kontuzji nie będzie mógł zagrać przez kilka tygodni. Belg ma problem z kolanem i przejdzie operację. "Będzie pauzował przez dość długi czas" - powiedział trener piłkarskiego mistrza Anglii Jose Mourinho.

Według doniesień brytyjskiej prasy przerwa 23-letniego zawodnika może potrwać nawet trzy miesiące. Na pewno zabraknie go w sobotnim starciu 5. kolejki ekstraklasy z Evertonem, opuści również pierwsze mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów.

To zła wiadomość dla broniącej tytułu Chelsea, która nie rozpoczęła tego sezonu najlepiej. Po dwóch porażkach w czterech meczach zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli. Latem szeregi "The Blues" opuścił czeski bramkarz Petr Cech, który spędził w tym klubie wiele lat.

Zmiennikiem Courtois, który urazu nabawił się podczas treningu, jest Asmir Begovic. Bośniak zagrał już w dwóch kolejkach trwającego sezonu, gdy Belg odbywał karę za czerwoną kartkę.

Memy po meczu Polski z Gibraltarem