Siatkówka 2015. Mecz Polska - Rosja. Relacja na żywo

W środę o 11:40 rozpocznie się mecz Polska - Rosja w siatkarskim Pucharze Świata. Transmisja TV w Polsat Sport i Polsat Sport News. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Polska łatwo pokonała Tunezję w pierwszym meczu Pucharu Świata 2015 3:0 (25:17, 25:16, 25:20). - Lekko, łatwo i przyjemnie, czyli zgodnie z oczekiwaniami. To bardzo dobre wejście w turniej, bo pierwsze mecze są czasami trudne. Jest wynik i to po bardzo dobrej grze całego zespołu. Pierwszy sprawdzian dopiero jutro - mówi Waldemar Wspaniały, były trener reprezentacji Polski.

 

RELACJA LIVE Z MECZU POLSKA - ROSJA!

 

W męskiej siatkówce Polska nie ma rywala, który wywoływałby tyle emocji, co aktualny mistrz olimpijski. Wszyscy kibice pamiętają zwycięstwa z igrzysk w Montrealu, mistrzostw świata w Japonii czy ubiegłoroczne dające Polakom awans do półfinału mundialu. Każde z nich traktowane jest jak siatkarskie Wembley, bo otwierało drogę do sukcesów albo - jak w 1976 roku - zapewniało olimpijskie złoto.

 

Przed środowym spotkaniem statystyka przemawia za Polską, która wygrała sześć ostatnich spotkań. Trzeba jednak pamiętać, że w tegorocznej LŚ w rosyjskim zespole nie grali Siergiej Grankin, Dmitrij Muserski, Tietiuchin, a Maksim Michajłow miał problemy ze zdrowiem. To zawodnicy wybitni, nie tylko w swoim kraju.

 

W spotkaniu z Tunezją Antiga i Philippe Blain zaskoczyli składem pierwszej szóstki. Zamiast mistrza świata Fabiana Drzyzgi zagrał Grzegorz Łomacz. Może to próba zmylenia przeciwnika, choć z nieoficjalnych informacji dochodzących z kadry wynika, że przyczyna może być inna. Statystyki LŚ wskazywały, że to właśnie z Łomaczem Polacy mieli wyższą skuteczność w ataku. Wiele do myślenia daje też skład kadry na październikowe mistrzostwa Europy. Jest w niej Paweł Zagumny, który zrezygnował z reprezentacji po mundialu. - I wcale nie musi zastąpić Łomacza - mówi nasz informator.

 

Transmisja z meczu Polska - Rosja w Polsacie Sport i Polsacie Sport News. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.