EuroBasket 2015. Rosja - Polska na żywo. Gdzie obejrzeć? Transmisja. Stream

W niedzielę 6. września na EuroBasket 2015 Polska zmierzy się z Rosją. Transmisja TV z meczu w kanale TVP Sport. Stream online na stronie sport.tvp.pl. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

W 2007 roku Rosjanie zostali sensacyjnymi mistrzami Europy, w 2011 wywalczyli brąz, na igrzyskach w Londynie też byli na trzecim miejscu - tylko za USA i Hiszpanią. Ale po odejściu trenera Davida Blatta reprezentacja Rosji jest w kryzysie.

 

ŚLEDŹ RELACJĘ NA ŻYWO Z MECZU ROSJA - POLSKA

 

Po upadku ZSRR, który w latach 1951-89 zawsze zajmował miejsce na podium mistrzostw Europy, Rosja - podobnie jak Litwa - zadomowiła się czołówce na kontynencie. Od 1993 roku wystartowała w 11 turniejach o jego mistrzostwo - wywalczyła trzy medale (srebro w 1993, brąz w 1997 oraz złoto w 2007), 10 razy grała w ćwierćfinale.

 

Ale ostatni turniej, dwa lata temu w Słowenii, był zupełnie nieudany. Rosjanie przegrali nie tylko z Włochami, Grecją i Finlandią, ale także ze Szwecją - i to aż 62:81. Po pokonaniu Turcji w meczu bez stawki zostali sklasyfikowani, m.in. obok Polski, na miejscu 21. z bilansem 1-4. Na obecne mistrzostwa awansowali z ogromnym trudem - w pierwszym meczu eliminacji sensacyjnie ulegli Szwajcarii, potem przegrali także z Włochami. Na turniej we Francji wślizgnęli się zwyciężając w rewanżach.

 

Polacy z Rosją w meczu o punkty spotkali się dwukrotnie - w eliminacjach do EuroBasketu 1999 prowadzeni przez trenera Piotra Langosza Polacy przegrali dwukrotnie: 86:92 oraz 75:82. Ale ostatnie spotkanie z Rosją biało-czerwoni wygrali - w sierpniu 2004 roku, w towarzyskim turnieju we Wrocławiu, zwyciężyli osłabioną brakiem Kirilenki i Chriapy drużynę 101:79. Najwięcej, 27 punktów dla Polski zdobył wówczas Andrzej Pluta, 17 dodał Eric Elliott, a 14 Kordian Korytek. Z obecnej kadry polski wystąpił w tamtym meczu tylko 20-letni wówczas Marcin Gortat, który punktu nie rzucił.


Transmisja z mecz Rosja - Polska w TVP Sport. Stream online na stronie sport.tvp.pl. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.