El. Euro 2016 na żywo. Polska - Niemcy. Transmisja TV. Stream. Gdzie obejrzeć?

W piątek o 20:45 rozpocznie się mecz Niemcy - Polska w el. Euro 2016. Transmisja telewizyjna w otwartym Polsacie od 20:05, w Polsat Sport od 19. Stream online dostępny na platformie Ipla.tv. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Niemieckie media piszą w piątek, że trener Joachim Loew znajduje się pod silną presją, żeby wygrać mecz z Polską, lecz zwycięstwo wcale nie jest pewne.

 

NIEMCY - POLSKA NA ŻYWO! ŚLEDŹ RELACJĘ!

 

Berliński "Der Tagesspiegel" pisze - cytując Loewa - o "gorącej jesieni". "Najbliższe tygodnie będą tygodniami prawdy, lecz nie jesteśmy przyciśnięci do ściany" - powiedział trener. Sytuacja jest "trudna, ale nie dramatyczna". Drużyna jest w stanie rozwiązać wszystkie problemy, a więc także pokonać Polaków - zapewnia selekcjoner.

 

Osobny materiał "Tagesspiegel" poświęcił Grzegorzowi Krychowiakowi, nazywając go "polskim żelazem uszlachetnionym w Hiszpanii". Autor pisze o jego uniwersyteckim dyplomie. Zdaniem gazety właśnie na Krychowiaku spoczywa kluczowe zadanie łatania dziur, jakie mogą powstać w obronie. Równocześnie zawodnik ma być łącznikiem między obroną a atakiem. Obrona jest słabym punktem Polaków - ocenia "Der Tagesspiegel". Jeżeli Polska wygra we Frankfurcie, będzie miała miejsce na ME w kieszeni - dodają dziennikarze.

 

Zdaniem "Berliner Zeitung" w drużynie niemieckiej panuje znakomity nastrój, jednak Loew studzi entuzjazm. "Zawodnicy są w lepszym stanie i mają większą motywację niż zeszłej jesieni" - mówi trener. Mecz z Polską "rozpoczyna nowy rozdział" - pisze "Berliner Zeitung". "Teraz idziemy na całość" - cytuje gazeta Muellera.

 

Szpiedzy Loewa ustalili, że Polska należy do drużyn, które z reguły mniej posiadają piłkę niż przeciwnik. Polacy są przeciwnikiem, który odbiera piłkę i dzięki Lewandowskiemu za pomocą kontry może umieścić ją w bramce - mówi Loew.

 

Autor przewiduje, że Goetze wejdzie na boisko jako "fałszywa dziewiątka" i będzie grał w centrum, a nie po lewej stronie, gdzie w wyniku kontuzji Reusa zrobiło się wolne miejsce.

 

Brak Reusa jest jednym z głównych tematów poruszanych przez wszystkie niemieckie gazety. "Jogi znów musi przez Reusa przeżywać stres" - pisze "Bild". "Sueddeutsche Zeitung" poświęca mu cały obszerny materiał, pisząc o "karierze z kontuzjami". "Czy to może sprawka tajemnych sił?" - ironizuje gazeta.

 

Przewidywane składy:

 

Niemcy: Neuer - Rudy, Hummels, Boateng, Hector - Schweinsteiger, Kroos - Bellarabi, Oezil, Goetze - Mueller

 

Polska: Fabiański - Piszczek, Glik, Szukała, Jędrzejczyk - Grosicki, Krychowiak, Mączyński, Rybus - Lewandowski, Milik

 

Transmisja tv w Polsacie i Polsacie Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Transmisja dostępna także w radiowej Jedynce.