Głowacki - Huck. Gala boksu w Newark. Transmisja TV. Stream. Gdzie obejrzeć?

W nocy z piątku na sobotę w Newark odbędzie się gala boksu, w której Krzysztof Głowacki zmierzy się z Marco Huckiem. Transmisja na żywo w Polsat Sport i Polsat Sport HD.

W nocy ok. godziny 3:00 rozpoczną się pojedynki z udziałem polskich pięściarzy na gali boksu w Newark. Artur Szpilka zmierzy się z Yasmanym Consuegrą, a przeciwnikiem Krzysztofa Głowackiego będzie Marco Huck.

 

Głowacki i Huck pojedynek stoczą w nocy z piątku na sobotę w Prudential Center w Newark, rzut jabłkiem od Nowego Jorku. Marco Huck - kiedyś Muamer Hukić z Jugosławii - jako dziewięciolatek uciekł ze swoją bośniacko-albańską rodziną przed wojną w 1993 r. do Niemiec. Dziś jest mistrzem świata wagi junior ciężkiej wersji WBO.

 

13 zwycięstw w obronie tytułu stawia go w rzędzie najlepszych pięściarzy tej kategorii, choć pewnie znaleźliby się tacy, którzy klasę rywali by podważyli. Nie można mu jednak odmówić siły i odwagi - kiedy na przykład porwał się na wyrównany, choć przegrany pojedynek z cięższym od siebie o 10 kg Aleksandrem Powietkinem o tytuł mistrza świata wszechwag wersji WBA.

 

Gdyby nie zasady bokserskie federacji WBO, prawdopodobnie do pojedynku Hucka z Głowackim by nie doszło. Dla Niemca jest to obrona obowiązkowa. Aby mieć prawo do walki z nim, Polak musiał wcześniej wygrać pojedynek eliminacyjny. Udało się pokonać Nuriego Seferiego.

 

1 sierpnia Głowacki odleciał z Okęcia z trenerem Fiodorem Łapinem do USA. Po raz pierwszy stoczy zawodową walkę za granicą, po raz pierwszy o tytuł mistrza świata. - To było nasze marzenie - powiedział Sport.pl Tomasz Babiloński, współpromotor Głowackiego. Ich partnerem jest jeszcze największy polski promotor Andrzej Wasilewski.

 

Oprócz Głowackiego walczyć będą również Artur Szpilka (vs Yasmany Consuegra) Maciej Sulęcki (vs Rodriguez Berrio) i Kamil Łaszczyk (vs Oscauris Frias).

 

Transmisja telewizyjna w Polsat Sport i Polsat Sport HD. O godzinie 2:00 rozpocznie się studio, a o 3:00 przeniesiemy się na ring do Newark.