Gibraltar - Niemcy. NA ŻYWO! Eliminacje mistrzostw Europy 2016. 13.06. RELACJA LIVE. Gdzie obejrzeć? TRANSMISJA TV [EURO 2016]

Eliminacje Euro 2016: Gibraltar - Niemcy. W dzisiejszym meczu nasi zachodni sąsiedzi z pewnością zapewnią sobie trzy punkty. Jeśli reprezentacja Polski również wygra swoje spotkanie z Gruzją w tabeli grupy D nic się nie zmieni, wciąż będziemy mieli nad Niemcami jednopunktową przewagę. Czy Thomas Mueller i spółka urządzą sobie dziś strzelaninę? Oglądaj mecz Gibraltar - Niemcy w transmisji na żywo w TV lub śledź naszą relację online.

Jeśli reprezentacja Polski również wygra swoje spotkanie z Gruzją w tabeli grupy D nic się nie zmieni, wciąż będziemy mieli nad Niemcami jednopunktową przewagę. Czy Thomas Mueller i spółka urządzą sobie dziś strzelaninę?

 

 

Transmisja live w TV na Polsat Sport Extra od 20:45, a tekstowa relacja na żywo w serwisie Sport.pl.

Transmisja online na ipla.tv.

 

 

Mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2016 roku to już XV edycja. Są to najwyższe rozgrywki w ramach europejskiej piłki nożnej, a zwycięzca finału zdobywa tytuł Mistrza Europy.

 

Mistrzostwa Europy - historia

Historia Mistrzostw Europy zaczęła się w 1960 roku, we Francji. Rozegrano wtedy pierwszy turniej, który nazwano Pucharem Narodów Europy. Od 1968 roku używana jest nazwa w obecnym jej brzmieniu.

 

 

11.10.2014  Warszawa . Robert Lewandowski  podczas meczu eliminacji Mistrzostw Europy Polska - Niemcy na Stadionie Narodowym . Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: pilka nozna eliminacje ME reprezentacja /FR/KUBA ATYS

 

 

Przez pierwsze cztery edycje turnieju, rozgrywki odbywały się pomiędzy czterema drużynami. W latach 1980-1992 brało już w nich udział osiem drużyn. Od roku 1996 do roku 2012 zespołów było szesnaście. Od przyszłego roku w rozgrywkach będzie brało udział dwadzieścia cztery drużyny.

 

Zasady Euro 2016

We wrześniu 2014 roku rozpoczęły się eliminacje do Euro 2016, w których udział biorą 53. reprezentacje. Zostały one rozlosowane do dziewięciu grup. W każdej z tych grup kolejne drużyny muszą zmierzyć się na murawie boiska zgodnie z zasadą "każdy z każdym".

 

 

18.11.2014 Wroclaw . Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Szwajcaria na Stadionie Miejskim . Fot. Mieczyslaw Michalak / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: sport pilka nozna reprezentacja Polski /FR/MIECZYSŁAW MICHALAK