Euro 2016. Mecz Polska - Gruzja. Gdzie obejrzeć transmisję w TV i ONLINE? Stream. Skład reprezentacji Polski. Emocje na Stadionie Narodowym!

Eliminacje Euro 2016: Polska - Gruzja. Już w sobotę 13 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski podejmie Gruzję. Podopieczni Adama Nawałki przystąpią do meczu osłabieni brakiem Kamila Glika, ale do składu wraca Łukasz Piszczek. W kadrze znajduje się również Jakub Błaszczykowski. Oglądaj mecz Polska-Gruzja w transmisji na żywo w TV lub śledź naszą relację online.

Reprezentacja Polski przewodzi grupie D w eliminacjach Euro 2016. Na boisku nie zobaczymy co prawda kapitana Torino, Kamila Glika, ale na prawej obronie powinien zagrać Łukasz Piszczek. Po przerwie do kadry wraca również inny zawodnik Borussii Dortmund, były kapitan "biało-czerwonych, Jakuba Błaszczykowski. Skrzydłowy najprawdopodobniej pojawi się na boisku dopiero w drugiej połowie.

 

Transmisja live w TV na Polsacie od 16:20, a tekstowa relacja na żywo w serwisie Sport.pl.

Transmisja online na ipla.tv.

 

 

Mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2016 roku to już XV edycja. Są to najwyższe rozgrywki w ramach europejskiej piłki nożnej, a zwycięzca finału zdobywa tytuł Mistrza Europy.

 

Mistrzostwa Europy - historia

Historia Mistrzostw Europy zaczęła się w 1960 roku, we Francji. Rozegrano wtedy pierwszy turniej, który nazwano Pucharem Narodów Europy. Od 1968 roku używana jest nazwa w obecnym jej brzmieniu.

 

 

11.10.2014  Warszawa . Robert Lewandowski  podczas meczu eliminacji Mistrzostw Europy Polska - Niemcy na Stadionie Narodowym . Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: pilka nozna eliminacje ME reprezentacja /FR/KUBA ATYS

 

 

Przez pierwsze cztery edycje turnieju, rozgrywki odbywały się pomiędzy czterema drużynami. W latach 1980-1992 brało już w nich udział osiem drużyn. Od roku 1996 do roku 2012 zespołów było szesnaście. Od przyszłego roku w rozgrywkach będzie brało udział dwadzieścia cztery drużyny.

 

Zasady Euro 2016

We wrześniu 2014 roku rozpoczęły się eliminacje do Euro 2016, w których udział biorą 53. reprezentacje. Zostały one rozlosowane do dziewięciu grup. W każdej z tych grup kolejne drużyny muszą zmierzyć się na murawie boiska zgodnie z zasadą "każdy z każdym".

 

 

18.11.2014 Wroclaw . Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Szwajcaria na Stadionie Miejskim . Fot. Mieczyslaw Michalak / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: sport pilka nozna reprezentacja Polski /FR/MIECZYSŁAW MICHALAK

 

https://www.sport.pl/euro2016/0,141866.html">Jak się skończą eliminacje Euro 2016 w polskiej grupie? [WYTYPUJ SAM!]
https://bi.im-g.pl/im/fa/dc/10/z17678586Q,s.jpg">

 

 

Polska - Gruzjasport.pl

 

Przypuszczalny skład Reprezentacji Polski:


Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Michał Pazdan, Łukasz Szukała, Maciej Rybus - Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Michał Kucharczyk - Arkadiusz Milik - Robert Lewandowski.