Legia Warszawa poległa. Tylko wicemistrzostwo. Ekstraklasa. Gole, bramki

Legia Warszawa wygrała z Górnikiem Zabrze 2:0 na zakończenie sezonu ekstraklasy. To wystarczyło tylko do wicemistrzostwa Polski

Legioniści godnie pożegnali się z rozgrywkami ekstraklasy. W ostatnim ligowym meczu pokonali u siebie Górnika Zabrze 2:0. Po spotkaniu zostali uhonorowani srebrnymi medalami mistrzostw Polski.

Piłkarze Henninga Berga nie obronili tytułu, bo Lech bezbramkowo zremisował u siebie z Wisłą Kraków i zachował pierwsze miejsce w tabeli. Ustępujący z tronu legioniści z mianem mistrzów Polski pożegnali się jednak z klasą. W spotkaniu z Górnikiem byli wyraźnie lepsi - szybcy, ambitni, zdeterminowani.

By myśleć o obronie tytułu, legioniści musieli ten mecz wygrać. Tylko w takim przypadku ewentualna wpadka Lecha pozwalała Legii myśleć o przeskoczeniu poznaniaków w tabeli. Dlatego ekipa Berga od początku ruszyła do ataku. Z początku jeszcze niemrawo, pierwszy celny strzał oddała dopiero w 12. minucie (Tomasz Jodłowiec uderzył w sam środek bramki), ale już trzy minuty później wyszła na prowadzenie.