Liga Światowa. Polska - Rosja. Gdzie obejrzeć? Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć? Kadra

Już w czwartek reprezentacja Polski rozpocznie sezon w Lidze Światowej. Na pierwszy ogień podopieczni Stephane'a Antigi zmierzą się w Ergo Arenie w Gdańsku z ekipą Rosji. Transmisja o 20:15 w Polsat Sport. Stream na ipla.tv. Relacja na żywo na Sport.pl

Nowa, przebudowana reprezentacja Stephane'a Antigi stoi przed trudnym zadaniem. Mistrzowie olimpijscy, Rosjanie, jako pierwsi w Lidze Światowej sprawdzą w Gdańsku mistrzów świata. W ataku odpowiedzialność mają wziąć na siebie Jakub Jarosz i Bartosz Kurek. Mecze z Rosjanami odbędą się w czwartek i piątek.

 

Polacy zagrają w Grupie B również z Irańczykami oraz Amerykanami. Sześć meczów podopieczni Stephane'a Antigi zagrają w Polsce - po dwa w Gdańsku, Krakowie i Częstochowie.

 

W kadrze naszej drużyny nie zobaczymy Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego, Krzysztofa Ignaczaka oraz Pawła Zagumnego, którzy zawiesili reprezentacyjne kariery.

 

Finał Ligi Światowej odbędzie się 15-19 lipca w Rio de Janeiro.

 

Skład reprezentacji Polski na mecze z Rosją (Gdańsk, 28-29 maja):

 

rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin)

 

atakujący: Jakub Jarosz (Transfer Bydgoszcz), Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów)

 

środkowi: Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Wojciech Grzyb (Lotos Trefl Gdańsk), Marcin Możdżonek (Halkbank Ankara), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów), Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów)

 

przyjmujący: Bartosz Bednorz (Indykpol AZS Olsztyn), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk)

 

libero: Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)