Sevilla FC zwycięzcą Ligi Europy! Gol Krychowiaka! Wynik. Relacja. Zobacz bramki!

Po fantastycznym spotkaniu na Stadionie Narodowym w Warszawie Sevilla FC pokonała Dnipro Dniepropetrowsk i wygrała Ligę Europy. Jedną z bramek strzelił Grzegorz Krychowiak.

Sevilla FC wygrała z Dnipro Dniepropetrowsk 3:2 i zwyciężyła w Lidze Europy. Do tego triumfu przyczynił się Grzegorze Krychowiak, który w 28. minucie strzelił bramkę wyrównującą.

Już w 7. minucie po świetnym dośrodkowaniu Matheusa Nikola Kalinić i dał prowadzenie Dnipro. 20 minut później płaskim strzałem z 12 metrów Grzegorz Krychowiak wyrównał wynik spotkania.

Po koeljnych trzech minutach Carlos Bacca otrzymał fantastyczne podanie od Reyesa, minął bramkarza i trafił do pustej bramki, wyprowadzając Sevillę na prowadzenie. Tuż przed przerwą do rzutu wolnego z 20. metrów podszedł Rotań i precyzyjnym strzałem pokonał Rico wyrównując na 2:2.

W drugiej połowie padła już tylko jedna bramka. W 73. minucie drugi raz dał o sobie znać Bacca. Po kolejnym znakomitym prostopadłym podaniu, tym razem od Vitolo, Kolumbijczyk mocnym strzałem w długi róg ustalił wynik spotkania.