Liga Europy. Dnipro - Sevilla. Gdzie obejrzeć? Relacja live. Transmisja tv. Strefa kibica na Krakowskim Przedmieściu

Gdzie można obejrzeć finał Ligi Europy? Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Transmisja tv w TVP 1 i Canal+.

W środę na Stadionie Narodowym finał Ligi Europy - Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie zagra z Dnipro Dniepropietrowsk. Organizatorzy spodziewają się nawet 50 tys. kibiców. Ci, którzy nie mają biletów na to spotkanie, będą mogli odwiedzić specjalną strefę kibica HTC, którą UEFA zorganizowała na Krakowskim Przedmieściu.

 

Bilety na finał zakupili kibice z 91 państw - 8 tys. wejściówek przeznaczonych zostało dla polskich kibiców, 9,6 tys. dla fanów Dnipro, a 7,6 tys. - Sevilli. W sumie do sprzedaży trafiło 56 tys. wejściówek. - Dokładnej frekwencji nie da się jednak teraz przewidzieć - mówi Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN. - 6,5 tys. biletów zamówili niemieccy kibice. Niby mają do nas blisko, ale pewnie liczyli na to, że w finale zagra ich Wolfsburg - tłumaczy. Niemiecki zespół odpadł jednak w ćwierćfinale.


Odkąd Puchar UEFA został zastąpiony przez Ligę Europy (2009 r.), jeszcze żadnemu zawodnikowi nie udało się zagrać w finale tych rozgrywek, który odbył się w jego kraju. Takiej rzeczy może po raz pierwszy w historii dokonać Grzegorz Krychowiak. - Finał w stolicy jest moim wielkim marzeniem. Chcemy go wygrać, wznieść trofeum. Dla mnie to kapitalna sprawa. Liczę na naszych kibiców. Wierzę, że pomogą mnie i Sevilli - mówi 25-letni Polak. Jego zespół broni trofeum.


Dla kibiców atrakcje związane z finałem czekają nie tylko na stadionie. Ci, którzy nie mają biletów na to spotkanie, mogą odwiedzić specjalną strefę kibica. UEFA otworzyła ją we wtorek na Krakowskim Przedmieściu. Od kilku dni powstają tam stoiska partnerów Ligi Europy, m.in. HTC.

 

Goście, którzy odwiedzą strefę przy kościele św. Anny w środę ok. 13, będą mieli okazję poznać 60-krotnego reprezentanta Polski, zdobywcę pucharu Ligi Mistrzów z Liverpoolem z 2005 roku - Jerzego Dudka.

 

Na kibiców w strefie HTC czekają też inne atrakcje - wspólne warsztaty i konkursy trików piłkarskich, w których do wygrania będą m.in. smartfony i kamery HTC. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wykonania bezpłatnie graweru na telefonach HTC z serii One.Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Transmisja telewizyjna w TVP1 i Canal+