Sport.pl

Polska - Argentyna: ciachowe konfrontacje na szczycie

Nie wiemy jeszcze czy dzisiejszy ostatni mecz grupowy będzie o wszystko czy już tylko o honor, ale nasi na pewno na boisko wybiegną, zagrają, a wcześniej - zmierzą się z przeciwnikiem w naszych konfrontacjach.

1) Narada z trenerem

Argentyna:

Polska:

Obydwie reprezentacje prezentują odmienny styl narady, w obydwu jest coś mistycznego i zagadkowego. Werdykt nie jest łatwy, Argentyńczycy prowadzą przez większość seta kolorystyką swojej narady, ale mina bohatera drugiego planu - Bartka Kurka, daje nam zwycięstwo w pierwszej partii.

2) Spojrzenie znad siatki,  które zabija bardziej niż atak

Argentyna: Sebastian Sole

Polska: Zbyszek Bartman

Zbigniew Bartman of Poland spikes the ball against Brazil during the FIVB World League Pool-A intercontinental round volleyball match in Rio de Janeiro June 4, 2011. REUTERS/Sergio Moraes (BRAZIL - Tags: SPORT VOLLEYBALL)

Zibiego na boisku dziś co prawda nie zobaczymy, ale nasze mecze rządzą się własnymi prawami. Nie zmienia to jednak faktu, że drugiego seta, z bólem serca, przyznajemy Argentyńczykom. Albo nie, stop, dajemy sobie żółtą kartkę przypominając grymas bólu na twarzy Zibiego. 2:0.

3) Siatkarz na łonie natury

Argentyna: Nicolas Uriarte

Polska: Michał Bąkiewicz

Łono natury i okoliczności zdjęcia ładniejsze u Michała, ale Argentyńczyk przypomina nieco Javiera Bardema (no może niekoniecznie na tym zdjęciu), a sile takiego argumentu (przynajmniej w oczach niżej podpisanej) żaden z polskich siatkarzy nie byłby w stanie się przeciwstawić. 2:1.

4) Pokrzywdzeni przez FIVB

Argentyna: Lucas Ocampo

Polska: Michał Kubiak

 

Właściwie to nie wiemy, czy zwycięzcą kategorii powinien zostać siatkarz mniej czy bardziej pokrzywdzony w doborze zdjęcia portretowego na oficjalnej stronie internetowej związku. Dlatego pokierujemy się czynnikami aparycyjnymi niezależnymi od pokrzywdzenia. Don't cry for me Argentina, wygrywamy 3:1.

I tylko żeby się jeszcze Bułgarzy wcześniej nie wygłupiali.

ruby blue

Więcej o: