Przed Wielkim Finałem: Ośmiornica Iker wskazała zwycięzcę

Tysiące ekspertów, wybitnych trenerów, legendarnych piłkarzy - wszystko na nic. W obliczu zdarzeń o charakterze ostatecznym, takich jak dzisiejszy finał, myśl ludzka nie wystarczy. Jak trwoga to do głowonoga.

Najpiękniejszy jest Iker w momencie, kiedy się waha pisał poeta, a my się z poetami zgadzamy. Niezawodna (zazwyczaj) ośmiornica także teraz została poproszona o wyrażenie swojej opinii na temat wyniku dzisiejszego meczu. Przypomnijmy, Iker typował wcześniej wyniki konfrontacji Realu z Barceloną, przewidział remis w meczu ligowym i zwycięstwo królewskich w Copa del Rey, pomylił się, gdy prawem serii wskazał graczy z Madrytu zwycięzcami dwumeczu w Lidze Mistrzów.

Nigdy wcześniej, najwybitniejszy ekspert piłkarski, następca legendarnego Paula, Garry'ego Linekera i Wojtka Kowalczyka nie potrzebował aż tak długiego czasu do namysłu. Ostatecznie, po ponad dwudziestu minutach intensywnych deliberacji, (ach, jaka szkoda, że ośmiornice nie mają w zwyczaju głośno myśleć), Iker dokonał wyboru.

Ośmiornica Iker

Tak, tak. Zaczynamy podejrzewać, że ośmiornica ma jakąś barcofobię, gdyż po raz kolejny, wbrew opinii publicznej, bukmacherom i całej rzeszy samozwańczych ekspertów z gatunku homo sapiens, wybiera przeciwko drużynie z Katalonii. Czy to wydarzenie mogło złamać ducha Barcelony? Czy Manchester nie stanie się zbyt pewny siebie? Przekonamy się dziś wieczorem.

PS.

Jeśli lubicie Ikera, zgadzacie się z jego opiniami i uważacie, że zasługuje na bycie następcą The Special One, możecie dam temu wyraz. Na przykład zakładając oficjalną ikerową koszulkę.

koszulka z Ikerem


queenerica