Formułowe podsumowania: Grand Prix Hiszpanii

Owszem, redaktorce podano już walerianę, co prawda aktualnie nawet żarty o Brodatym jej nie bawią, ale wyścig podsumować trzeba.

F1. Grand Prix Hiszpanii Podsumowanie wyścigu w Barcelonie Nick Heitfeld nie mógł wystąpić w kwalifikacjach GP Hiszpanii, ale dzięki przymusowym oszczędnościom, mógłby otworzyć swój kramik ze świeżymi oponami na poboczu Nick Heitfeld z powodu awarii bolidu nie mógł wystąpić w kwalifikacjach Grand Prix Hiszpanii, przez co do wyścigu ruszał z ostatniego pola, ale paradoksalnie był w nie najgorszej sytuacji, bo dzięki przymusowym oszczędnościom, mógłby otworzyć swój kramik ze świeżymi oponami na poboczu. A gdyby wyścig trwał jeszcze z kilka okrążeń więcej, Nick znalazł by się pewnie przed Mercedesami, ale i tak, za ósmą pozycję - szacunek. Jednak głównymi bohaterami wyścigu w Barcelonie byli jednak Sebastian Vettel i Lewis Hamilton, którzy toczyli między sobą ładną walkę do samego końca. Pierwszy na mecie był Vettel. Broniący tytułu Niemiec z Red Bulla wygrał czwarty wyścig w tym sezonie i w klasyfikacji generalnej ma już 41 punktów przewagi nad Hamiltonem. Jak w każdym wyścigu również i w Hiszpanii nie zabrakło kierowców, którzy z Barcelony będą wracać w rozczarowaniu. Taki na przykład Fernando Alonso. Po pięknym, mistrzowskim i naprawdę zapierającym dech w piersiach starcie, ostatecznie wylądował dopiero na piątym miejscu. Zaś Mark Webber tradycyjnie już strzelił antypopis na starcie, a pierwsze pole startowe na mecie zamieniło się w jednak trochę rozczarowujące czwarte miejsce.

Zaraz zaraz, akurat z Brodatego to tym razem absolutnie nie ma powodu do naśmiewania, co więcej, Król Lew był w Barcelonie jednym z bohaterów wyścigu. Po swojej przygodzie z ogniem w trzeciej sesji treningowej...

Nie mógł wystąpić w kwalifikacjach, przez co do wyścigu ruszał z ostatniego pola, ale paradoksalnie był w nie najgorszej sytuacji, bo dzięki przymusowym oszczędnościom, mógłby otworzyć swój kramik ze świeżymi oponami na poboczu. A gdyby wyścig trwał jeszcze z kilka okrążeń więcej, Nick znalazł by się pewnie przed Mercedesami, ale i tak, za ósmą pozycję - szacunek.

Skoro już przy Mercedesach jesteśmy, przypominacie sobie kiedy ostatnio Mistrz Schu pojawił się na mecie przed swoim młodszym kolegą? My nie. Po wyścigu musiał wyglądać mniej więcej tak:

Wątku Mercedesa nie możemy zamknąć bez podzielenia się absolutnie ślicznym zdjęciem Nico Rosberga, którym podzieliła się z nami Marta:

Głównymi bohaterami wyścigu w Barcelonie byli jednak Sebastian Vettel i Lewis Hamilton, którzy toczyli między sobą ładną walkę do samego końca. Ręce do góry kto nie chciał, żeby Lewisowi jednak udało się dopaść lidera. Jakby co to my podnosimy, ale ktoś na tej klawiaturze jeszcze pisać musi.

Chociaż, wiecie co, niedzielne zwycięstwo Seby jakoś tak nie zirytowało nas swoją powtarzalnością jak to zdarzało się w przeszłości. Trzeba przyznać Vettelowi, że zatroszczył się o urozmaicenie swoich zwycięstw. Zaczęło się od rozbrajającej cieszynki radiowej:

(Na reakcję internetu nie trzeba było długo czekać):

Również na podium zrobiło się innowacyjnie, bo tym razem zamiast siebie, Sebastian postanowił podrzucać sobie w górę trofeum:

Red Bull Racing's German driver Sebastian Vettel celebrates on the podium at the Circuit de Catalunya on May, 2011 in Montmelo on the outskirts of  Barcelona during the Spanish Formula One Grand Prix. AFP PHOTO / DIMITAR DILKOFF (Photo credit should read DIMITAR DILKOFF/AFP/Getty Images)

A może tak nam się, jak by to ujął mistrz mikrofonu, sympatycznie na podium zrobiło, dzięki obecności na nim Buttmiltona?

Red Bull Racing team's driver Sebastian Vettel of Germany, center, McLaren Racing team's driver Lewis Hamilton of Great Britain, left, and McLaren Racing team's driver Jenson Button of Great Britain, right, hold champagne botles on the podium after winning the Formula One Grand Prix at the Montmelo racetrack, Spain, on Sunday, May 22, 2011.(AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)

No spójrzcie tylko na nich...

Second placed and third placed McLaren Mercedes' British driver Lewis Hamilton (L) and McLaren Mercedes' British driver Jenson Button celebrate on the podium at the Circuit de Catalunya on May, 2011 in Montmelo on the outskirts of  Barcelona during the Spanish Formula One Grand Prix. AFP PHOTO / DIMITAR DILKOFF (Photo credit should read DIMITAR DILKOFF/AFP/Getty Images)

Jak w każdym wyścigu również i w Hiszpanii nie zabrakło kierowców, którzy z Barcelony będą wracać w rozczarowaniu. Taki na przykład Fernando Alonso. Po pięknym, mistrzowskim i na prawdę zapierającym dech w piersiach starcie...

W wyścigu leciał na łeb na szyję i ostatecznie wylądował dopiero na piątym miejscu.

BARCELONA, SPAIN - MAY 22:  Fernando Alonso of Spain and Ferrari prepares to drive during the Spanish Formula One Grand Prix at the Circuit de Catalunya on May 22, 2011 in Barcelona, Spain.  (Photo by Paul Gilham/Getty Images)

(Słusznie po jego zakończeniu zauważając, że i tak w obecnej formie Ferrari na wyższą pozycję nie zasługuje).

Albo taki Mark Webber. Sprawca naszej wielkiej sobotniej podniety, tradycyjnie już strzelił antypopis na starcie, a pierwsze pole startowe na mecie zamieniło się w jednak trochę rozczarowujące czwarte miejsce.

P.S. Jednak nie wszyscy w padoku będą kibicować w finale Ligi Mistrzów Barcelonie:

P.S.2: Patrzcie, jessybondgirl zrobiła sobie sukienkę ze swetra Jensa:

BARCELONA, SPAIN - MAY 22:  Jessica Michibata, girlfriend of Jenson Button of Great Britain and McLaren celebrates as he finishes third during the Spanish Formula One Grand Prix at the Circuit de Catalunya on May 22, 2011 in Barcelona, Spain.  (Photo by Ker Robertson/Getty Images)

ruby blue