Sport.pl

Z archiwum H: fajerwerki, żółte daszki i ofiary ogrodowych kosiarek

Czyli dzień jak co dzień w zwariowanym świecie hiszpańskich byczków.

*** Pamiętacie jeszcze jak kilka dni temu rozwodziłyśmy się nad tym co dzieje się z naszymi grzecznymi barcelońskimi chłopami podczas świętowania? Okazuje się, że śpiewający Sinatrę Villą i Messi majstrujący przy wyjściu ewakuacyjnym z samolotu to nie wszystkie widowiskowe atrakcje, jakie zapewnili nam tamtej nocy, a posiadanie dziewczyny śpiewającej "loca loca loca" do czegoś zobowiązuje. Gerard Pique i w warunkach normalnych nie należy do najspokojniejszych i najbardziej rozważnych, więc wyobraźcie sobie, jaka wewnętrzna szalona bestia budzi się w nim, gdy zrobi to..

Gerard Pique

...razy kilkanaście. Zaczęło się od dzikich skoków...

FC Barcelona świętuje zwycięstwo

...i krzyków w stronę gapiów, rzucania w ich stronę różnych gadżetów.

FC Barcelona świętuje zwycięstwo

Później przyszedł czas na odtańczenie pogo i lekkie zachwianie równowagi wraz z problemami z aparatem mowy...

Barcelona's defender Gerard Pique (L), Barcelona's midfielder Sergio Busquets (C) and Barcelona's goalkeeper Jose Manuel Pinto (down) celebrate at Nou Camp stadium in Barcelona on May 13, 2011, after winning the Spanish League title. Barcelona were crowned Spanish champions for the third successive season with a 1-1 draw at Levante on May 11, 2011, clinching a 21st domestic title with two games to spare.  AFP PHOTO/ JOSEP LAGO (Photo credit should read JOSEP LAGO/AFP/Getty Images)

..gdzieś w między czasie wywołując Daniego Alvesa do mikrofonu nazwał go profesjonalną prostytutką, ale naszym ulubionym fragmentem jest bardzo niebezpieczna zabawa w Copa de la Rey  podczas jazdy autobusem ulicami Barcelony. Dzieci nie róbcie tego w domu.

FC Barcelona świętuje zwycięstwo


FC Barcelona świętuje zwycięstwo


FC Barcelona świętuje zwycięstwo

Cóż, jak to mawiają...

Shakira

*** Ale przejdźmy do innej historii. Mamy statystyczne wtorkowe popołudnie, statystyczna Ciachoredaktorka dawkuje sobie właśnie swoją codzienną dawkę Hiszpanów, przegląda leniwie kolejne strony, przekopuje się pomiędzy kolejnymi zdjęciami Piqueiry, wzdycha nad kolejnymi twitterowymi słitfociami, gdy wtem niespodziewanie wyrywa jej się z ust jedno zgrabne zdanie: "CO SIE STALO Z WŁOSAMI FERNANDO LLORENTE?!?!?!", które odbija się echem wzdłuż ścian redakcji i chyba jeszcze nigdy w swoim życiu co w tamtej chwili nie miała tyle wspólnego z panią Beckham.

Victoria Beckham

Ale my pytamy wciąż: Co się stało? Gdzie podziała się ów słynna lwia grzywa? Gdzie jest każdy z 543 skręconych pod idealnym kątem złocistych loczków? Dlaczego? Kiedy? Jak? Gdzie?

Fernando Llorente

Fernando Llorente

Osobiście twierdzimy, że Nando wygląda jakby zaliczył bliskie spotkanie z kosiarką w swoim ogródku. I nasz mundialowy sentyment do złotych kędziorków nie ma z tym absolutnie nic wspólnego.

*** Po tym traumatycznym przeżyciu wracamy jednak z powrotem do fotograficznego żniwa, jakie przyszło nam zebrać wszystkich imprezach i zabawach Katalończyków, które zaś w tym też konkretnym przypadku zwie się "coming out tajemniczej dziewczyny Bojana". Z dobrych wiadomości: nie jest to Britney Spears. Ani Lady Gaga. Ze złych: to wciąż dziewczyna, dziewczyna Bojana!. Póki co wiemy tylko ma na imię Blanka i, co wnioskujemy ze stroju, wydaje się wielką fanką kultury dzikiego zachodu.

Bojan Krkić

Nie załamujcie jednak się, nie zrywajcie plakatów Bojaniątka znad łóżka i nie zmywajcie tych śladów szminki. Jak to mawiają, każda tęcza ma dwa końce, a medal strony i ta różowsza z nich dobitnie udowadnia nam, iż Blanka to tylko przykrywka, prawdziwe uczucie spragnionego czułości Bojaniątka ulokowane zostało zupełnie gdzie indziej, gdzieś poza zdradzającym wiecznie Pique, odchodzącym Thierry'm i ciągle zajętym Pepem - w bezpiecznych ramionach Jonathana.

Bojan Krkić i Jonathan

Bojan Krkić i Jonathan

FC Barcelona świętuje zwycięstwo

Awwwwwwwwwwwwww...tylko tyle jesteśmy sobie z siebie w stanie wydusić. Rozkosz bijająca z tego zdjęcia powala nas na kolana. Te rozanielone uśmiechy...ta głowa tak ufnie oparta na ramieniu...te czule obejmujące ramiona..i..te rozbłyskujące na nocnym niebie fajerwerki. To najbardziej romantyczna scena od czasów Lady i Trampa jedzących spaghettii. Czy ktoś może podać nam chusteczkę?

FC Barcelona świętuje zwycięstwo

wzruszenie

P.S. Nie chciałybyśmy się chwalić, ale chyba pamiętacie kto pierwszy zapowiadał ten rodzący się bromance?

*** Kącik Xabiego Alonso. Kącik, którego pierwszą i najważniejsza funkcją jest zapewnianie Was, że Xabi Alonso wciąż jest idealnym Xabim Alonso, rączki żyją w symbiozie z bioderkami, a porządek świata nie został zachwiany. Apropo tego pierwszego, jeśli nasza babcia kiedyś zapyta nas co znaczy słowo "cool", to jako definicję pokażemy jej to zdjęcie wykonane przed dwoma dniami na charytatywnym turnieju golfa organizowanym przez fundację Pro-Am

FC Barcelona świętuje zwycięstwo

Apropo tego drugiego, to już nie jest jednorazowy wybryk, żaden tik nerwowy, czy eleganckie przyzwyczajenie to jest stała, firmowa poza Pana Idealnego, którą zdaje się przyjmować nałogowo.

Xabi Alonso

Do tego stopnia, że opuściła ona już murawy i rozprzestrzenia się także w jego życiu codziennym.

Xabi Alonso

Klasyczna czarna koszula, lekki biczfejs z nutką tajemniczości, legendarne ray-bany przewieszone przez dekolt i rączki na bioderkach zdające się mówić "jestem Xabi Alonso i od dwudziestu-dziewięciu lat jestem za fajny na ten świat". O. Boże.

Jennifer Aniston

P.S. *** Redaktorka Marina już naprawdę nie chce was zamęczać swoją obsesją na punkcie Messilli, ale to..to...to jest tak wzruszająco piękne i nieprzyzwoicie urocze, że po prostu musi się z Wami tym podzielić.

FC Barcelona świętuje zwycięstwo

<3333333333333333333333333333333333333

Dziękujemy, dobranoc.

P.P.S. Już naprawdę ostatnia rzecz. Dla tych z Was, które kiedykolwiek zastanawiały się jak wygląda Sergio Ramos w jaskrawo-żółtym daszku. O, tak:

SErgio Ramos

 

Marina

Więcej o: