FC Porto wygrywa Ligę Europejską!

Andre Villas Boas przechodzi do legendy, po siedmiu latach Porto znów święci triumfy w Europie (nawet jeśli w tej "mniejszej" Europie), a wszystko to dzięki jednej, cudownej akcji.

Co do samego meczu, to sam zwycięski trener przyznał, że nie był on zbyt porywającym widowiskiem. Jedyną bramkę strzelił Falcao, najlepszy strzelec tej edycji Ligi Europejskiej, rodem Kolumbijczyk i chyba całkiem niezłe ciacho. I choć sam mecz był - nie bójmy się tego przyznać - dosyć nudny, to jednak akcja, po której padł gol - przepiękna.

 

Europa League Final - The best free videos are right here- Słowa uznania należą się też Jose Mourinho, Josepowi Guardioli i Sir Bobby'emu Robsonowi. Porto jest moim rodzinnym miastem. Zawsze chciałem zbudować w tym klubie coś, z czego byłbym dumny - powiedział portugalski szkoleniowiec, a my przypominamy jego wzruszającą historię.

Porto jest już mistrzem Portugalii, a ma jeszcze szansę na puchar tego kraju - gra bowiem w finale. Pytanie czy mamy do czynienia z nową futbolową potęgą? Na razie Smokom gratulujemy zwycięstwa, i cieszymy się razem z nimi - zapraszamy do galerii, gdzie zawodnicy Porto cieszą się, skaczą, wchodzą na siebie, powiewają flagami, o robią inne fajne celebracyjne rzeczy. Na razie nie słyszałyśmy, żeby ktoś upuścił puchar, le jeszcze wszystko przed nami ;)