Prawdziwe życie jest gdzie indziej, czyli czwartek z Ligą Europejską

Znamy już finalistów Ligi Mistrzów, przeżyłyśmy emocje zwielokrotnionych Gran Derbi i Manchesteru dającego Schalke bezlitosne lekcje futbolu na światowym poziomie. Widziałyśmy smutnego Raula w czerwonej koszulce (a jeśli nie, to zaraz zobaczymy) i radość Czerwonych Diabłów. Teraz pora jednak poznać finalistów Ligi Europejskiej, zwłaszcza, że tamtejsze półfinały były naprawdę emocjonujące. Przynajmniej w połowie. No i to jedna z ostatnich w tym sezonie okazji żeby zobaczyć Giuseppe Rossiego.
Finaliści LE Prawdziwe życie jest gdzie indziej. Na finałach LE. Pora poznać finalistów LE, zwłaszcza, że półfinały były naprawdę emocjonujące. Porto zmierzy się ze Sportingiem już 18 maja w Dublinie. Czas na opowieść o Villarealu, który postanowił dzielnie walczyć do końca, nawet, jeśli wygrana z Porto nie mogła już przesądzić losów tego półfinału. Ale były bramki, emocje, rzuty karne, szaleńcze pościgi i radość gry nie zawsze spotykana u wyrachowanych wyjadaczy z Ligi Mistrzów. Baśń to także o małym, ale dzielnym Kopciuszku Sportingu, który skromnie pokonał Benfikę. Finał, w którym Porto zmierzy się ze Sportingiem, odbędzie się 18 maja w Dublinie.

Tydzień temu pisałyśmy o niesamowitym FC Porto, które pokonało Villareal aż 5:1, oraz o sensacyjnym Sportingu Braga, który pokonał najpierw Lecha, potem Liverpool, a potem Benfikę. Spełniło się wiec nasze ciche marzenie pocieszenia - żeby polskie druzyny odpadały z najlepszymi. W tym tygodniu zaś czas na opowieść o Villarealu, który postanowił dzielnie walczyć do końca, nawet, jeśli wygrana z Porto nie mogła już przesądzić losów tego półfinału. Ale były bramki, emocje, rzuty karne, szaleńcze pościgi i radość gry nie zawsze spotykana u wyrachowanych wyjadaczy z Ligi Mistrzów...


A także o małym ale dzielnym Kopciuszku Sportingu, który skromnie, ale pokonał Benfikę i z awansu do finału cieszył się bardzo, bardzo widowiskowo:

SC Braga's players celebrate after winning their UEFA Europa League semi-final second leg football match against Benfica at the Municipal Stadium in Braga, on May 5, 2011. Braga defeated Benfica 1-0 to set up an all-Portuguese Europa League final with league champions FC Porto.  AFP PHOTO / MIGUEL RIOPA (Photo credit should read MIGUEL RIOPA/AFP/Getty Images)

Finał, w którym Porto zmierzy się ze Sportingiem odbędzie się 18 maja w Dublinie. Macie swoje typy? My obiecujemy to sobie co roku, ale teraz to już uroczyście przyrzekamy, że od przyszłego sezonu będziemy bacznie i pilnie śledzić rozgrywki Ligi Europejskiej - czasem mamy wrażenie, że to właśnie tam rozgrywa się Wielka Piłka. A teraz wybaczcie, nie możemy Wam i sobie podarować tego pięknie smutnego widoku...

Schalke's German goalkeeper Manuel Neuer (L) hugs Schalke's Spanish forward Raul after the UEFA Champions League semi-final second leg football match between Manchester United and FC Schalke at Old Trafford in Manchester, north-west England on May 4, 2011. Manchester United won 4-1. AFP PHOTO/PATRIK STOLLARZ (Photo credit should read PATRIK STOLLARZ/AFP/Getty Images)