Matti Hautamaeki ma plan

Wykona go sam, nie chce żadnej pomocy, zrobi to...po zakończeniu kariery.

Matti Hautamaeki ma plan Wykona go sam, nie chce żadnej pomocy. Zrobi to... po zakończeniu kariery Moment zakończenie kariery tak czy owak musi kiedyś nadejść, a Matti Hautamaeki ma już pomysł na sportową emeryturę. Fin planuje zostać, uwaga, maszynistą... Ale spokojnie, Matti przejścia na emeryturę jeszcze nie planuje. Słowo "spokojnie" w poprzednim zdaniu skierowałyśmy głównie do siebie, kibicek starszej daty, które po odejściu Fina czułyby się już kompletnie w skokach narciarskich osierocone. W rozmowie z fińską prasą Hautamaeki wyjawia, że gdyby ten sezon był dla niego nieudany, najpewniej więcej już by się w skoki nie bawił. Póki co nie planuje zawieszenia nart na kołku, ale stawia federacji warunki - żąda większych nakładów finansowych na udoskonalanie sprzętu i obozy przygotowawcze za granicą. Ach Matti, ty Mesjaszu fińskich skoków! No dobrze, ale co z tym planem? Moment zakończenie kariery tak czy owak musi kiedyś nadejść, a Hautamaeki ma już pomysł na sportową emeryturę. Fin planuje zostać, uwaga, maszynistą. Tak. Co więcej, odbył już w tym celu kilka rozmów kwalifikacyjnych! A Janne Ahonen przypadkiem kontrolerem biletów nie chce zostać?

Ale spokojnie, Matti przejścia na emeryturę jeszcze nie planuje. Słowo "spokojnie" w poprzednim zdaniu skierowałyśmy głównie do siebie, kibicek starszej daty, które po odejściu Fina czułyby się już kompletnie w skokach narciarskich osierocone.

W rozmowie z fińską prasą Hautamaeki wyjawia, że gdyby ten sezon był dla niego nieudany, najpewniej więcej już by się w skoki nie bawił. Póki co nie planuje zawieszenia nart na kołku, ale stawia federacji warunki - żąda większych nakładów finansowych na udoskonalanie sprzętu i obozy przygotowawcze za granicą. Ach Matti, ty Milijonie, Mesjaszu fińskich skoków!

No dobrze, ale co z tym planem? Moment zakończenie kariery tak czy owak musi kiedyś nadejść, a Hautamaeki ma już pomysł na sportową emeryturę. Fin planuje zostać, uwaga, maszynistą. Tak. Co więcej, odbył już w tym celu kilka rozmów kwalifikacyjnych!

A Janne Ahonen przypadkiem kontrolerem biletów nie chce zostać?

ruby blue [źródło: skijumping.pl]

P.S. Nie mogłyśmy się przy tej okazji powstrzymać. Cykl "znajdź różnicę" przedstawia: