Euro 2012: ciąg dalszy reprezentacyjnej zabawy...

...o właściwościach terapeutycznych. Bo możemy sobie na przykłąd wyobrażać, że Villa i spółka mszczą nasze krzywdy na Tych Okropnych Litwinach, możemy czerpać satysfakcję z tego, że bez Sobieskiego Austriakom nie uda się pokonać Turcji, albo zastanawiać się czy Holendrom uda się znowu zafundować Węgrom pomaranczową rewolucję. Aha, no i Polacy grają z Grecją. Boimy się jakkolwiek ustosunkować. Bo skoro to już nie pomaga, to może czas na to.


Można chyba dosyć bezpieczniestwierdzić, że oprócz Polski (o której poniżej) najbardziej interesują nas chyba dziś wieczorem mecze Hiszpanii i Holandii, no i może jeszcze Turcji z Austrią, z powodów, o których było powyżej, ale także z powodu tego, przedstawianego Wam już pana poniżej:

Marko Arnautovic

Hmmm, mamy bardzo nieprzyzwoite myśli zawierające tego pana, huzarów, szarże i turecki jasyr, ale może nie powinnyśmy się tym z Wami nie dzielić. Nie przed 22.00.

No dobrze, więc Hiszpania gra z Litwą, my zaś z Litwą mamy na pieńku, żywimy zatem gorące nadzieje, że w roli Karmazynowego Mściciela wystąpi David Villa, albo Fernando Torres, albo chociaż... Iker Casillas? Wszystko nam jedno i dziś nawet zwykle antyhiszpańska cześć redakcji trzyma kciuki za Czerwoną Furię i Hiszpańską Inkwizycję. Taajedynaa przesyła nam gif, w którym Fernando ostrzega Litwinów:

Fernando Torres

Holandia gra po raz drugi z Węgrami, a chłopcy są już chyba tak pewni zwycięstwa, że postanowili wynieść jedną bramkę...

Reprezentacja Holandii

...zaś Robin van Persie stwierdził, że to świetna okazja by dać szansę pograć młodszym:

Dutch international Robin van Persie (L) plays with his son Shaqueel (R) after a training session at the Kuip Stadium in Rotterdam on March 27, 2011. The Netherlands will play against Hungary on March 29 in a European Championship qualification match. AFP PHOTO / ROBERT VOS         - netherlands out - belgium out - (Photo credit should read ROBERT VOS/AFP/Getty Images)

Tak teraz dajemy Wam 30 sekund, żebyście mogły robić "awww..."

...

Poza tym Izrael gra z Gruzją, Rumunia z Luksemburgiem (tak, tak, to będzie hit), Belgia z Azerbejdżanem, Estonia z , Szwecja z Mołdawią...

Zlatan Ibrahimović

...a Północna Irlandia ze Słowenią.

Oprócz eliminacji do Euro mamy jednak dzisiaj sporą porcję spotkań towarzyskich: Niemcy grają z Australią, Francja z Chorwacją, Białoruś z Kanadą, Anglia z Ghaną, Irlandia z Urugwajem. Zapraszamy więc do galerii, gdzie możecie podziwiać chłopców podczas terningów, w towarzystwie bramek, słupków, pachołków i samych siebie.

"A Polska?" - miała zapytać Pani Walewska Napoleona w wiadomej sytuacji, ale on ją, o ile pamiętamy zbył jakimś głupstwem, boimy się więc pytać, boimy się mieć nadzieję, boimy się zbliżyć kciuk do wnetrza naszej pięści, w ogóle boimy się włączyć telewizor, ujrzeć smutnego Żewłakowa, który 102. meczem zakończy reprezentacyjną karierę, słuchać Szpakowskiego i zaciskając zęby odwracać głowę z boleścią i niesmakiem. Ale trudno. Trzeba. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, a więc naprzód Straceńcy!