Tymczasem pod osłoną decyzji Małysza...

W Oslo odbył się obfitujący w niespodziewane rozstrzygnięcia konkurs indywidualny na dużej skoczni.

W cieniu decyzji Małysza W Oslo odbył się konkurs indywidualny na dużej skoczni. W Oslo odbył się konkurs indywidualny na dużej skoczni. Małysz rozczarował, zajmując 11. miejsce. Cóż, mistrz już swoje zrobił. Kamil Stoch zaliczył upadek. Niestety, częścią negatywnej niespodzianki był sam nasz Adaś, który rozczarował, zajmując 11. miejsce. Cóż, mistrz już swoje zrobił. Całe nasze nadzieje spoczywały na barkach szóstego po pierwszej serii Kamila Stocha, który ciężaru tego nie udźwignął i upadł. Szkoda, ale przecież cała piękna kariera dopiero przed nim, prawda? Zostawiwszy za sobą kolejny atak paniki w związku z zakończeniem kariery przez Małysza, przejdźmy do najbardziej ekscytujących rzeczy wczorajszego konkursu, a więc niezwykle wyrównanej walki o podium. Przyznajemy, że przez wzgląd na nasze skandynawskie sympatie i współczucie dla koczujących w namiotach na mrozie kibiców norweskich, życzyłyśmy Andersowi Jacobsenowi, by utrzymał się na nim po świetnym skoku w pierwszej serii, tak jednak nie było. Nie pomogło również zaciskanie kciuków za smutnego Mattiego, które wystarczyło tylko na piąte miejsce dla Fina. On sam, mimo wszystko, postanowił odwdzięczyć się zbolałym, ale jakże pięknym, uśmiechem. Ale to nie tak, że ostateczny skład podium nam się nie podobał, bo wszyscy znaleźli się tam jak najbardziej zasłużenie. I wszyscy byli raczej zadowoleni. Wielce kontent był trzeci Simon Ammann: Drugi Thomas Morgenstern przełykał pewnie gorycz porażki, ale zupełnie nie dał tego po sobie poznać i w niezwykle uroczy sposób celebrował niespodziewane zwycięstwo Gregora razem z nim.

Niestety, częścią negatywnej niespodzianki był sam nasz Adaś kochany, który wypadł, trzeba przyznać, dość rozczarowująco zajmując 11 miejsce. Cóż, mistrz już swoje zrobił. Całe nasze nadzieje spoczywały na barkach szóstego po pierwszej serii Kamila Stocha, który ciężaru tego nie udźwignął i upadł. Szkoda, ale przecież cała piękna kariera dopiero przed nim, prawda, PRAWDA?

Zostawiwszy za sobą kolejny tej doby mini atak paniki w związku z zakończeniem kariery przez Małysza, przejdźmy do najbardziej ekscytujących rzeczy wczorajszego konkursu, a więc niezwykle wyrównanej walki o podium. Przyznajemy, że przez wzgląd na nasze skandynawskie sympatie i współczucie dla koczujących w namiotach na mrozie kibiców norweskich, życzyłyśmy Andersowi Jacobsenowi by utrzymał się na nim po świetnym skoku w pierwszej serii, jak było wszystkie widziałyście. Nie pomogło również nasze zaciskanie kciuków za smutnego Mattiego, które wystarczyło tylko na piąte miejsce dla Fina. On sam, mimo wszystko, postanowił odwdzięczyć się nam zbolałym ale jakże pięknym uśmiechem.

 

 

Ale to nie tak, że ostateczny skład podium nam się podobał, bo wszyscy znaleźli się tam jak najbardziej zasłużenie. I wszyscy byli raczej zadowoleni. Wielce kontent był trzeci Simon Ammann:

Austria's gold medalist Gregor Schlierenzauer (C), Austria's Thomas Morgenstern (L) and Switzerland's Simon Ammann celebrate their wins on the podium after the men's large hill ski jump competition in the Nordic Skiing World Championships in Oslo, on March 3, 2011. AFP PHOTO/ DANIEL SANNUM LAUTEN (Photo credit should read DANIEL SANNUM LAUTEN/AFP/Getty Images)

Drugi Thomas Morgenstern przełykał pewnie gorycz porażki, ale zupełnie nie dał tego po sobie poznać i w niezwykle uroczy sposób celebrował niespodziewane zwycięstwo Gregora razem z nim.

Gregor Schlierenzauer (R) of Austria celebrates his gold medal win with fellow Austrian Thomas Morgenstern who took silver at the Large Hill Individual Ski Jumping Competition in the Nordic Skiing World Championships in Oslo on March 3, 2011. AFP PHOTO/SCANPIX NORWAY/Cornelius Poppe ***Norway OUT*** (Photo credit should read CORNELIUS POPPE/AFP/Getty Images)

 

Austria's silver medalist Thomas Morgenstern (L) and Austria's gold medalist Gregor Schlierenzauer (R) shake hands during the flower ceremony following the men's large hill ski jump competition in the Nordic Skiing World Championships in Oslo, on March 3, 2011. AFP PHOTO/ DANIEL SANNUM LAUTEN (Photo credit should read DANIEL SANNUM LAUTEN/AFP/Getty Images)

I w ogóle nie obraził się gdy ten odpatrzył od niego lewitującą cieszynkę na podium.

 

Winner Gregor Schlierenzauer of Austria (R) celebrates next to second placed compatriot Thomas Morgenstern after their men's ski jumping individual large hill event during the Nordic World Ski Championships in Oslo March 3, 2011. REUTERS/Michael Dalder (NORWAY  - Tags: SPORT SKIING)

A Wam, jak podobały się rozstrzygnięcia dnia wczorajszego?