Sport.pl

Sagi o trenerze Castellanim ciąg dalszy

W dzisiejszym odcinku, z gościnnym udziałem Michała Winiarskiego, argentyński szkoleniowiec wyjaśnia jak ma się sprawa domniemanych czystek w kadrze.

 

 

 

 

Jak donosiłyśmy niedawno Castellani miał stwierdzić, że na mistrzostwach zawiódł się zwłaszcza na trzech kluczowych do tej pory graczach reprezentacji i w najbliższym czasie nie planuje z nimi dalszej współpracy. Przewietrzenia i odmłodzenia kadry domagali się zresztą od niego działacze związku, którzy dzierżą teraz w swoich rękach los trenera.

 

 

On sam tymczasem w rozmowie z Przeglądem Sportowymzaprzecza jakoby chciał kogokolwiek z kadry "wyrzucać".

 

- Podczas rozmów z przedstawicielami związku nigdy nie zrzucałem winy na konkretnych graczy, nie powiedziałem, że trzeba kogokolwiek wyrzucić z kadry [...]. Powiedziałem, że trzech, a nawet więcej zawodników, nie udało nam się doprowadzić do optymalnej formy. Nikogo nie obciążałem winą za mundialową porażkę. To nadużycie - wyjaśnia trener.

 

 

Wczoraj Castellanie spotkał się z działaczami związku, a w przedstawionym raporcie ma ponoć twierdzić, że winy za porażkę Polaków we Włoszech należy doszukiwać się nie w przygotowaniu fizycznym, a w mentalności zawodników. Ostateczna decyzja zapadnie w przyszły poniedziałek (25 października). Myślicie, że trenerowi uda się zachować posadę?

 

- Uważam, że zmiana szkoleniowca nie ma sensu. Trener zasługuje na drugą szansę, tak jak każdy z nas - to już zdanie w dyskusji Michała Winiarskiego, które w całości przeczytać możecie tutaj.

 

 

Zgodzicie się z tym, że trener Castellani zasługuje na kolejną szansę?

 

 


 


 Więcej o: