Polska - Bułgaria: ciachowe konfrontacje na szczycie

Dzisiejszego popołudnia polscy siatkarze w meczu decydującym o awansie do dalszej fazy mistrzostw świata zmierzą się z Bułgarią. Na rozgrzewkę stoczą równie ekscytujący bój w naszych konfrontacjach.

 

 

 

Konfrontacje na szczycie O wynik polsko-bułgarskiej potyczki nie możemy być spokojne. O wynik polsko-bułgarskiej potyczki nie możemy być spokojne. Ale która drużyna jest bardziej ciachowa? W tym pojedynku wygrywamy! I tylko tak ma być wieczorem! Nie spodziewałyśmy tak szybko meczu o wszystko. O wynik polsko-bułgarskiej potyczki nie możemy być spokojne, a jak będzie w pojedynku o status bardziej ciachowej drużyny? Ciachem, które dzieli redakcję jest Mateja Kazijskiego (Bułgaria), Bartek Kurek (Polska) także zbiera mieszane emocje. O tym, że status ciachowości Mateja jest co najmniej dla jednej z nas kontrowersyjny, już wiecie. Teraz dowiedzieć się możecie, że również uroda Bartka nie cieszy się równym uznaniem w naszych szeregach. Kurek dzieli jednak zdecydowanie mniej. Pierwszy set dla Polski. Kiedyś siatkarz, teraz trener: Płamen Konstantinow (Bułgaria) i Damian Dacewicz (Polska). Zawsze miałyśmy słabość do Płamena. Jest set dla Bułgarów. Ciacho w kolorze ciemny blond: Andrej Żekow (Bułgaria) i Piotr Nowakowski (Polska). Czarująca nieśmiałość Piotrka Nowakowskiego wygrywa dla nas trzeciego seta. Siatkarz, który miał kiedyś irokeza na głowie: Valentin Bratoev (Bułgaria) i Krzysztof Ignaczak (Polska). Valentin przypomina nam Roberta DeNiro w "Taksówkarzu". Niestety, będzie tie-break. Macanki na boisku: Ręka Misia Winiarskiego na pupie Możdżonka przynosi rozstrzygnięcie. Wygrywamy! I tylko tak ma być wieczorem. Łącznie z ręką Misia Winiarskiego na pupie Możdżonka.

Wczoraj w kontekście pojedynku z Brazylią pisałyśmy, że nie spodziewałyśmy się takich emocji już na tak wczesnym etapie turnieju. Dziś napiszemy, że nie spodziewałyśmy tak szybko meczu o wszystko. O wynik polsko - bułgarskiej potyczki nie możemy być spokojne, a jak będzie w pojedynku przystawkowym?


 

1. Ciacho, które dzieli redakcję

 

Bułgaria: Matej Kazijski

 

 

Matej Kazijski

 

 

Polska: Bartek Kurek

 

 

Bartosz Kurek

 

 

O tym, że status ciachowości Mateja jest co najmniej dla jednej z nas kontrowersyjny, już wiecie. Teraz dowiedzieć się możecie, że również uroda Bartka nie cieszy równym uznaniem w naszych szeregach. Kurek dzieli jednak zdecydowanie mniej. Zwłaszcza po tym wywiadzie, przesłanym nam przez Hanię.

 

 

 

 

Pierwszy set dla Polski.

 

 

2. Kiedyś siatkarz, teraz trener

 

 

Bułgaria: Płamen Konstantinow

 

 

Płamen Konstantinow

 

 

Polska: Damian Dacewicz

 

 

 

Damian Dacewicz

 

 

Zawsze miałyśmy nieco gulity pleasure'ową słabość do Płamena. Jest set dla Bułgarów.

 

 

3. Ciacho w kolorze ciemny blond

 

 

Bułgaria: Andrej Żekow

 

 

Andrej Żekow

 

 

 

Polska: Piotr Nowakowski

 

 

 

Piotr Nowakowski, Jakub Jarosz, Bartosz Kurek

 

 

Bułgaria wysuwała się lekko na prowadzanie, gdy znienacka w trakcie przerwy technicznej  Hania przesłała nam filmik:

 

 

 

 

 

Czarująca nieśmiałość Piotrka Nowakowskiego wygrywa dla nas trzeciego seta.

 

 

4. Siatkarz, który miał kiedyś irokeza na głowie

 

 

Bułgaria: Valentin Bratoev

 

 

Valentin Bratoev

 

 

 

Polska: Krzysztof Ignaczak

 

 

Krzysztof Ignaczak

 

 

Valentin przypomina nam Roberta DeNiro w "Taksówkarzu". Niestety, będzie tie-break.

 

 

5. Macanki na boisku

 

 

Bułgaria:

 

 

Bulgaria's players celebrate after winning a point against China during the first round of the FIVB Men's Volleyball World Championship in Turin, northern Italy September 25, 2010. REUTERS/Stringer (ITALY - Tags: SPORT VOLLEYBALL)

 

 

Polska:

 

 

 

 

 

Ręka Misia Winiarskiego na pupie Możdżonka przynosi rozstrzygnięcie. Wygrywamy! I tylko tak ma być wieczorem. Łącznie z ręką Misia Winiarskiego na pupie Możdżonka.

 

 

ruby blue