Metamorfozy ciach - Mark Webber

Bo któż jeśli nie oficjalny faworyt Ciach do tegorocznego tytułu mistrzowskiego.

 

 

 

 

Metamorfozy Webbera, cz.1 To oficjalny faworyt Ciach do tegorocznego tytułu mistrzowskiego Początki Marka Webbera: Zanim nastoletni Mark odkrył uroki kartingu, realizował się jako "chłopiec od piłek" w pierwszoligowym zespole rugby, Canberra Raiders. Przedwczoraj Początki sportowej kariery Webbera bynajmniej nie mają nic wspólnego ze sportem motorowym. Zanim nastoletni Mark odkrył uroki kartingu, realizował się jako "chłopiec od piłek" w pierwszoligowym zespole rugby, Canberra Raiders. Nie będziemy udawać, że wiemy cokolwiek o rugby, ale "chłopiec od piłek" to nie to samo co "chłopiec od podawania piłek", prawda? Po kartingu przyszedł czas na całą kolekcję serii wyścigowych. Poważniejsze ściganie 20-letni Mark rozpoczął w Brytyjskiej Formule Ford i w wyjątkowo nie twarzowym kombinezonie. Rok później zaczął ścigać się w Formule 3 w barwach zespołu Alan Docking, a rok później rozpoczął przygodę z FIA GT Championship gdzie reprezentował team AMG. A samym sobą jak nic reprezentował Hugh Granta z Notting Hill. Ostanie przedformułowe kroki Mark stawiał przez sezon 2000 w barwach zespołu European Formula Racing startującego w Formule 3000. PS. Musimy rozwiać wasze nadzieje. Australijczyk jest od wielu wielu lat związany ze swoją o 14 lat starszą menadżerką, Ann Neal.

Przedwczoraj

 

Początki sportowej kariery Webbera bynajmniej nie mają nic wspólnego ze sportem motorowym. Zanim nastoletni Mark odkrył uroki kartingu, realizował się jako "chłopiec od piłek" w pierwszoligowym zespole rugby, Canberra Raiders. Nie będziemy udawać, że wiemy cokolwiek o rugby, ale "chłopiec od piłek" to nie to samo co "chłopiec od podawania piłek", prawda? Tak czy inaczej mamy nawet archiwalne zdjęcie z tego okresu. No i znajdźcie sobie teraz na nim Webbera.

 

 

Mark Webber

 

 

Znalazłyście? Po kartingu przyszedł czas na całą kolekcję serii wyścigowych. Poważniejsze ściganie 20-letni Mark rozpoczął w Brytyjskiej Formule Ford i w wyjątkowo nie twarzowym kombinezonie.

 

 

 

Mark Webber

 

 

Rok później zaczął ścigać się w Formule 3 w barwach zespołu Alan Docking, a rok później rozpoczął przygodę z FIA GT Championship gdzie reprezentował team AMG. A samym sobą jak nic reprezentował Hugh Granta z Notting Hill.

 

 

Mark Webber

 

 

A że każdy szanujący się odcinek Metamorfoz musi mieć swój kącik Marka Mostowiaka z M jak Miłość, ówczesny Webber zaprezentuje nam wersję na "Marek Mostowiak świeżo po przebudzeniu uzmysławia sobie, że zapomniał użyć wczoraj odżywki wygładzającej włosy".

 

 

Mark Webber

 

 

Ostanie przedformułowe kroki Mark stawiał przez sezon 2000  w barwach zespołu European Formula Racing startującego w Formule 3000.

 

 

Mark Webber

 

Ale niech Was ta padokowa blondyna nie zmyli, bo Australijczyk jest od wielu wielu lat związany ze swoją o 14 lat starszą menadżerką, Ann Neal.

 

 

Mark Webber i Ann Neal

 

 

Wczoraj

 

W 2001 roku kierowca zawitał wreszcie do Formuły 1, gdzie dostał posadę testera w zespole Benetton. Do bolidu wyścigowego już jako etatowy kierowca zasiadł rok później w barwach Minardi i mimo nie najlepszego samochodu, w opinii wielu był najlepszych debiutantem tamtego sezonu. Ale uśmiechał się wtedy jeszcze dość niepewnie.

 

 

Mark Webber

 

 

Kolejne dwa sezony spędził w barwach również raczej światowych torów nie zdobywającego Jaguara.W zielonym tym razem wdzianku.

 

 

Mark Webber

 

 

 

Źle się ubrałyśmy na RedBull As w Karcie:

 

 

Mark Webber

 

 

W sezonie 2005 Mark przesiadł się do wreszcie konkurencyjnego bolidu i w barwach BMW Williams F1 Team wywalczył swoje pierwsze podium w karierze.

 

 

Mark Webber, Frank Williams i Nico Rosberg

 

 

 

Dziś

 


W 2007 roku Mark trafił do RedBull Racing,w którym przez dwa pierwsze sezony partnerował mu David Coulthard. A jeśli dobrze pamiętacie, Byczki nie były wówczas takimi znowu wymiataczami jak obecnie. Sytuacja zmieniła się diametralnie w sezonie 2009, w którym kierowca odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w Grand Prix Niemiec. W tym roku również jego nowym kolegą z zespołu został Sebastian Vettel.

 

Co sprowadza nas do sezonu 2010 w RedBull Racing, którego dotychczasowy przebieg zilustrujemy krótkim fotostory:

 

 

Mark Webber i Sebastian Vettel

 

 

 

Mark Webber

 

 

 

 

 

 

Mark Webber i Sebastian Vettel

 

 

A gdybyście nie mogły się jeszcze zdecydować, która wersja Marka odpowiada Wam najbardziej mamy jeszcze dla Was kilka nie ujętych ramami czasowymi wydań kierowcy.

 

A więc może: Mark z włosem romantycznie rozwianym?

 

 

Mark Webber

 

 

Mark smokingowy?

 

 

Mark Webber

 

 

Mark balakławowy?

 

 

Mark Webber

 

 

Mark pozujący w promieniach zachodzącego słońca?

 

 

Mark Webber

 

 

Czy może Mark, po prostu, piękny?

 

 

Mark Webber

 

Ach.

 

ruby blue