Michał Winiarski nie zagra na mistrzostwach świata?!

Jest taka zatrważająca opcja.

 

 

 

 

Niepokojące wieści docierają z Brazylii gdzie nasi siatkarze spędzili kilka ostatnich dni i rozegrali trzy sparingowe spotkania z Canarinhos. Podczas jednego z nich miała odnowić się kontuzja kolana Michała Winiarskiego.

 

 

- Faktycznie, dotarły do mnie niepokojące wieści, że Michał znowu ma problem z kolanem. To nie jest dobra wiadomość, zarówno dla kibiców, jak i trenera Castellaniego - powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym były selekcjoner Ireneusz Mazur.

 

 

Na razie nie wiadomo nic na temat tego, na ile poważny jest uraz Winiarskiego i czy może zagrozić on występowi siatkarza w zbliżających się mistrzostwach świata we Włoszech. Sytuacja kadrowa skomplikowała by się dość konkretnie, bo czternastka na mundial jest już wybrana, a ewentualne braki można uzupełniać tylko spośród 19- stu graczy zgłoszonych wcześniej. A tu w rezerwie na pozycji przyjmującego został tylko Sebastian Świderski, który przecież też jest daleko od optymalnej formy zdrowotnej.

 

 

Niedobrze, niedobrze. Ale może nie ma co się martwić na zapas i pisać czarne scenariusze, kiedy nie wiadomo jeszcze na ile poważna jest kontuzja Winiara. Więcej wyjaśni najpewniej jutro, kiedy kadra wróci do Polski. Oby obyło się bez hiobowych wieści. Trzymajmy kciuki!