Ciachowe transfery - odcinek drugi, bardzo polski

Bo mimo że nasi piłkarze sa jacy sa, to poprzez patriotyczne więzy nadal emocje najwyższe wzbudzają. A oprócz nich...
Ciachowe transfery Najnowsze transfery w klubach piłkarskich Ebi Smolarek od nowego sezonu zagra w Poloniii Warszawa. Do Wisły Kraków dołączył Cezary Wilk. W Realu Madryt zagra pozyskany z Racingu Santand, Sergio Canalesa Nasi piłkarze sa jacy są, to poprzez patriotyczne więzy nadal emocje najwyższe wzbudzają. A oprócz nich transfery sfinalizowane. Na pierwszy ogień idzie, a jakżeby inaczej, Ebi Smolarek, który po kilku latach bezowocnej tułaczki po Europie postanowił powrócić do Polski, gdzie od nowego sezonu zagra w barwach Polonii Warszawa. Do Wisły Kraków natomiast dołączył ostatnio Cezary Wilk, 24-letni pomocnik przybywający z Korony Kielce. Można spekulować, czy z Wilkiem w składzie Wisła zdobędzie w tym roku puchar Ligi Mistrzów. A teraz przejdźmy na inne podwórko, ''dla odmiany'' hiszpańskie. Nowe ciacho w Realu Madryt! Nie dość, że Galaktyczni najjaśniejsze gwiazdy mają składzie i potęgę gwiazd w nazwie, to jeszcze ich ten gwiezdny potencjał wprost proporcjonalnie przekłada się na stopień atrakcyjności. Ten wzrósł jeszcze bardziej znacząco po transferze pozyskanego z Racingu Santander Sergio Canalesa. 19-letni zawodnik być może na razie będzie grał na wypożyczeniu w macierzystym klubie, ale nie zmienia to faktu, ze ''Królewscy'' mają go już w swoich rękach.

Transfery sfinalizowane

 

Na pierwszy ogień idzie, a jakżeby inaczej, Ebi Smolarek, który po kilku latach bezowocnej tułaczki po Europie postanowił powrócić do Polski, gdzie od nowego sezonu zagra w barwach Poloniii Warszawa. Kto bardziej skorzysta na tej wymianie: klub czy piłkarz i czy ktoś w ogóle? Bo o ile Smolarek młodszy (ale juz nie najmłodszy) to sympatyczny chłopak z wy(krzyk)nikami w przeszłości, to teraz już raczej błysk jego zagasł. Polskiej piłce chyba jednak nic już nie zaszkodzi, Ebi może więc tylko pomóc.

 

 

Do Wisły Kraków natomiast dołączył ostatnio Cezary Wilk, 24-letni pomocnik o ciekawym odcieniu włosów (farba?) przybywający z Korony Kielce. Mozna spekulować, czy z Wilkiem w skladzie Wisla zdobędzie w tym roku puchar Ligi Mistrzów...Hehehe. Taki żarcik.

 

 

A teraz przejdźmy na inne podwórko, ''dla odmiany'' hiszpańskie. Nowe ciacho w Realu Madryt! Nie dość, że Galaktyczni najjaśniejsze gwiazdy mają składzie i potęgę gwiazd w naziwe, to jeszcze ich ten gwiezdny potencjał wprost proporcjonalnie przekłada się na stopień atrakcyjności. Ten wzrósł jeszcze bardziej znaczaco po transferze pozyskanego z Racingu Santander Sergio Canalesa. 19-letni zawodnik byc może na razie będzie grał na wyporzyczeniu w macierzystym klubie, ale nie zmienia to faktu, ze ''Królewscy'' mają go juz w soich rękach. I dobrze.

 

 

Generalnie w tym tygodniu raczej brakowalo olbrzymiej sensacji, ale ma to swoje dobre strony - w tłumie i chaosie związanym z wielkimi podmianami nie umknęły nam ciacha na co dzień nie zauważane. Do amerykańskiego klubu Chicago Fire dołączył pociągająco egzotyczny Nery Castillo z FC Olympiakosu, kolejny chodzący dowód potęgujacego się magnetyzmu MLS:

 

 

...a do francuskiego PSG z Monako przeszedł 28-letni Brazylijczyk o ksywce Neno, z tych, o których lubimy mówić eufemistycznie ''nie do konca klasyczne ciacho'' i z tych, którzy mimo wszelkich zadatków na brzydala i tak pociągają. Jak uważacie?

 

 

Ciachowe ploteczki

 

Jak donosi Doris i nie tylko ona, dwa największe hiszpańskie kluby, ktorych nazw nie musimy Wam przypominać, biją się o Mesuta Ozila. ''[...] w madryckiej prasie występuje często, w  katalońskich dziennikach średnio co 3 dni mamy newsa o Mesucie (żeby nie być gołosłownym, w samym tylko El Mundo Deportivo Ozil pojawil się w ostatnich 2 tygodniach 10 razy). News sprzed bodaj tygodnia brzmiał "Ozil w Barcelonie" oczywiście tytuł chwytliwy, ale okazało sie ze Mesut był na ... lotnisku w Barcelonie:P nie umknał uwagi prasy również fakt iz synek Ozila chodził w koszulce Blaugrany z nazwiskiem Messiego'' pisze Doris, a my najusilniej staramy się dociec, kto i kiedy wymyślił Ozilowego synka. Chyba, że o czyms nie wiemy, hę?

 

 

A co do transferów, to niech się biją giganci. Gdzie tam do takich spraw nam, maluczkim...

http://www.elmundodeportivo.es/gen/20100726/53970992062/noticia/ozil-a-punto-por-si-acaso.html, w tym news sprzed bodaj tygodnia "Ozil w Barcelonie" oczywiście tytuł chwytliwy, ale okazało sie ze Mesut był na ... lotnisku w Barcelonie:P nie umknał uwagi prasy również fakt iz synek Ozila chodził w koszulce blaugrany z nazwiskiem Messiego