Wybieramy Ciachową Jedenastkę Mundialu - odcinek 5.: ławka rezerwowych

Czyli Ciachowy Koncert Życzeń, znany także pod kryptonimem: ?no dobra, już dobra, macie tego Fabregasa!?

 

 


Silne hiszpańskie lobby Cóż możemy poradzić na to, że lobby hiszpańskie jest takie silne. Cóż możemy poradzić na to, że choćbyśmy bardzo się starały, lobby hiszpańskie jest takie silne i chce, aby Hiszpanów nie zabrakło ich w Ciachowej Jedenastce Chciałysmy uniknąć nadmiernej spanizacji naszej Jedenastki - chyba się jednak nie uda. Gromkim głosem rozlegają się wołania o Xaviego, Iniestę, Fabregasa, a wśród bramkarzy i tak murowanym faworytem jest Casillas. W tym momencie zatem ten tekst rozszczepia się na dwie wersje: Wersja dla fanek Hiszpanii: no i cóż poradzimy na to, że Hiszpanie są tak dobrzy w każdej formacji, a przy tym tacy słodcy, piękni i ciachowi, że nawet gdy przeważnie siedzą na ławca (Fabregas) albo grają średnio (Torres), to i tak ich kochamy, uwielbiamy i potrzebujemy w naszej Jedenastce? W końcu nie bez przyczyny są mistrzami świata. Wersja dla tych, które Hiszpanów mają już serdecznie dosyć: no i cóż możemy poradzić na to, że choćbyśmy nie wiemy jak się starały, lobby hiszpańskie jest takie silne? Ale dobra, dajmy się dzieciom nacieszyć, jeszcze tylko cztery lata do następnych mistrzostw... Niech się rzucają na wszystko, co nosi czerwoną koszulkę, a my i tak wiemy, że prawdziwe piękno kryje się w Forlanie/Ozilu/van Persiem/Gourcuffie/Podolskim/Afellayu/Suarezie/Higuainie/Kace/Nelsonie Valdezie - niepotrzebne skreślić. Tu znowu zaczyna się wersja dla wszystkich: Oto zatem Hiszpanie, których na Wasze usilne prośby, krzyki i błagania dołączamy do plebiscytu: Xavi, Fernando Torres, Anders Iniesta, Cesc Nie Pokazałem Nic Wielkiego Ale i Tak Będziecie Mnie Kochać Fabregas. Na szczęście dla różnorodności biologicznej, nie tylko o Hiszpanów się dopominałyście. Odezwały się głosy, gdzie są bramkarze: Diego Benaglio, Justo Villar, Nelson Valdez, Sergio Romero, Hugo Lloris - chociaż Francja ekhm... ale przecież nie kopie się leżącego, a bramkarza zawsze można podziwiać, Alexandro Tzorvas. Oprócz Hiszpanów i bramkarzy do walki o miejsce w Ciachowej Jedenastce Mundialu stają z Waszej inicjatywy, polecenia i chęci: Robin van Persie - same się dziwimy. jak mogłyśmy go pominąć? Luis Suarez - Luisie, jak mogłysmy zapomnieć o Tobie i Twoich łapkach? Robinho - bo niby bez Robinho ''się nie bawicie''.

Starałyśmy się. Chciałyśmy zdywersyfikować źródła, rozmyć kryteria, trochę ładnego, trochę zdolnego, trochę starych, zadawnionych sympatii (bo jak inaczej znalazłby się wśród kandydatów Steven Gerrard?) - ale to, że nie zadowolimy Was wszystkich było oczywiste od początku. I w sumie bardzo dobrze - świadczy to tylko o różnorodności naszych i Waszych gustów.

 

 

 

Chciałysmy uniknąć nadmiernej spanizacji naszej Jedenastki - chyba się nie uda. Gromkim głosem rozlegają się wołania o Xaviego, Iniestę, Fabregasa, a wśród bramkarzy i tak murowanym faworytem jest Casillas, podobnie jak Villa wśród napastników. W tym momencie zatem ten tekst rozszczepia się na dwie wersje:

 

 


Wersja dla fanek Hiszpanii: no i cóż poradzimy na to, że Hiszpanie są tak dobrzy w każdej formacji, a przy tym tacy słodcy, piękni i ciachowi, że nawet gdy przeważnie siedzą na ławca (Fabregas) albo grają coś takiego (Torres) to i tak ich kochamy, uwielbiamy i potrzebujemy w naszej Jedenastce? W końcu nie bez przyczyny są mistrzami świata.

 

 


Wersja dla tych, które Hiszpanów mają już serdecznie dosyć: no i cóż możemy poradzić na to, że choćbyśmy nie wiemy jak się starały lobby hiszpańskie jest takie silne? Ale dobra, dajmy się dzieciom nacieszyć, jeszcze tylko cztery lata do następnych mistrzostw... Niech się rzucają na wszystko co nosi czerwoną koszulkę, a my i tak wiemy, że prawdziwe piękno kryje się w Forlanie/Ozilu/van Persiem/Gourcuffie/Podolskim/Afellayu/Suarezie/Higuainie/Kace/Nelsonie Valdezie - niepotrzebne skreślić.

 

 


Tu znowu zaczyna się wersja dla wszystkich:

 

 


Oto zatem Hiszpanie, których na Wasze usilne prośby, krzyki i błagania dołączamy do plebiscytu:
Xavi

 

 

 

 

 

 

 

Fernando Torres

 

 

 

 

 


Anders Iniesta

 

 

 

 

 


Cesc Nie Pokazałem Nic Wielkiego Ale i Tak Będziecie Mnie Kochać Fabregas

 

 

 

 

 

 

Pokazałeś Cesc, na tym zdjęciu pokazałeś...

 

 

 

Na szczęście dla różnorodności biologicznej, nie tylko o Hiszpanów się dopominałyście. Odezwały się głosy żądające bramkarzy:

 

 

 

Diego Benaglio

 

 

 

 

 

 

 


Justo Villara - którego cenimy głównie ze względu na jego przyjemnego wizualnie kolegę - Nelsona Valdeza, na którego możecie głosować tutaj:

 

 

 

 

 

 

Jednakże w czasie kiedy nie przytula się z ładniejszymi kolegami Justo robi inne niepokojące rzeczy. Oto co doniosła nam wyszukiwarka grafiki Google - oglądacie na własne ryzyko, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za rozbite o podłogę szczęki i popękane ze śmiechu zajady:

 

 

 

 

 

 

Brrrr, zapomnijmy o tym szybko i przejdźmy do Sergio Romero - bramkarza Argentyny. Choć wpuścił cztery gole (ale Niemcom, więc go lubię - niesubordynowany dopisek redaktorki rybki) to nie znaczy, że przestał być ciachem:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hugo Lloris - chociaż Francja ekhm... ale nie ważne, nie kopie się leżącego, a bramkarza zawsze można podziwiać. Zwłaszcza tak ciachowego jak Hugo Lloris:

 

 

 

 

 

 

 

Alexandro Tzorvas - bohater jednego, ale za to jakże gorącego zdjęcia....

 

 

 

 

 

 

 

 

Oprócz Hiszpanów i bramkarzy do walki o miejsce w Ciachowej Jedenastce Mundialu stają z Waszej inicjatywy, polecenia i chęci:

 

 


Robin van Persie - same się dziwimy. jak mogłyśmy go pominąć?

 

 

 

 

 


Luis Suarez - eeee... patrz wyżej? Luisie, jak mogłysmy zapomnieć o Tobie i Twoich łapkach?

 

 

 

 
Robinho - bo niby bez Robinho ''się nie bawicie'':

 

 

 

 

 

 

No i jak? Kto się załapie na dziką kartę wstępu do naszej Jedenastki?

 

 

 

rybka

 

 

 

DoJedenastki Mundialu brakuj mi jeszcze...