10 rzeczy o finale Mistrzostw Świata, których nie musisz wiedzieć

Ale pewnie i tak byś chciała, zwłaszcza, że to nader interesujące kurioza, które możesz wykorzystać na wypadek gdyby rozmowa z tym przystojnym Hiszpanem (Holendrem?) z fanstrefy jakimś cudem się nie kleiła.

 

 

 


Finał obejrzą gwiazdy 10 rzeczy o finale Mistrzostw Świata, których nie musisz wiedzieć Finał MŚ w piłce nożnej będą oglądać z trybun m.in. Enrique Igelsiass, mistrz NBA Pau Gassol i Mistrz Wimbledonu Rafel Nadal. Oj, ciachowe będą te trybuny... Na trybunach zasiądą m.in. Placido Domingo, Enrique Igelsiass (dobrze, że hymn Hiszpanii nie ma słów...) słynny torreador, mistrz NBA Pau Gassol, Mistrz Wimbledonu Rafel Nadal (oj, ciachowe będą te trybuny, ciachowe...), a także koronowane głowy z obu państw. Królowa "obczajam podkoszulek Casillasa" Zofia z Hiszpanii oraz książe Wilhelm Alexander z Holandii. Zabraknie niestety królowej holenderskiej Beatrycze i króla Juana Carlosa. Finału nie obejrzą natomiast Niemcy... W geście buntu i niezgody na rzeczywistość, obrażeni na cały świat, Niemcy (choć może po wczorajszym im trochę przeszło?) nie dość, że odwołali odkryty autobus, którym mieli triumfalnie przejechać się po wylądowaniu we Frankfurcie nad Menem, jak również fetę pod Bramą Brandenburską w Berlinie. Nie obejrzą także starcia Holandii z Hiszpanią, ponieważ nie mogą patrzeć na Puyola, a pół godziny przed pierwszym gwizdkiem mają samolot do kraju. Hiszpanom kibicuje Shakira, która oświadczyła, że ma wielką nadzieję, iż ośmiornica się nie myli. Kariera stworzenia rozpoczęła się już podczas Euro 2008, jednakże na tych mistrzostwach ma jak dotąd stuprocentową skuteczność i jak wiadomo - wybrała Hiszpanów. Polacy jednak nie gęsi, i choć sami na mundialu nie grają, to swoją ośmiornicę posiadają. A konkretnie żubra, Polikarpa, który na zwycięzców Mundialu wytypował Holendrów. No, zobaczymy, żubr czy ośmiornica?

1. Finał obejrzą gwiazdy...

 

 

 

Między innymi Placido Domingo, Enrique Iglesias (dobrze, że hymn Hiszpanii nie ma słów...) słynny torreador , mistrz NBA Pau Gassol, Mistrz Wimbledonu Rafel Nadal (oj, ciachowe będą te trybuny, ciachowe...), a także koronowane głowy z obu państw. Królowa "obczajam podkoszulek Casillasa" Zofia z Hiszpanii...

 

 

 

 

 

 

oraz książe Wilhelm Alexander z Holandii. Zabraknie niestety królowej holenderskiej Beatrycze i króla Juana Carlosa.

 

 

 


2. ...nie obejrzą go natomiast Niemcy...

 

 

 

W geście buntu i niezgody na rzeczywistość obrażeni na cały świat Niemcy (choć może po wczorajszym im trochę przeszło?) nie dość, że odwołali odkryty autobus, którym mieli triumfalnie przejechać się po wylądowaniu we Frankfurcie nad Menem, jak również fetę pod Bramą Brandenburską w Berlinie. Nie obejrzą także starcia Holandii z Hiszpanią ponieważ nie mogą patrzeć na Puyola pół godziny przed pierwszym gwizdkiem mają samolot do kraju. To może chociaż poczytacie chłopaki nasza ciachową relację?

 

 

 

4. Ośmiornica Paul....

 

 

 

Rozpoczęła swoją karierę już podczas Euro 2008, jednakże na tych mistrzostwach ma jak dotąd stuprocentową skuteczność i jak wiadomo - wybrała Hiszpanów.  Polacy jednak nie gęsi, i choć sami na Mundialu nie grają to swoją ośmiernicę posiadają. A konkretnie żubra, Polikarpa, który na zwycięzców Mundialu wytypował Holendrów. No, zobaczymy, żubr czy ośmiornica?

 

 

 

 

 

 

 

5. A skoro już jesteśm przy tematach menażeryjno - zoologicznych...

 

 


To Holendrzy mają własne małpy! Kiedy w schronisku w Almere zjawiło się jedenaście małp szerokonosych nie było najmniejszych wątpliwości jak je nazwać. Wśród nagrodzonych tym kontrowersyjnym nieco wyróznieniem znaleźli się m.in.: Robin van Persie, kapitan Giovanni van Bronckhorst, Wesley Sneijder, a także Rafael van der Vaart i Ryan Babel. Ciekawe czy kierowali się podobieństwem dobierając małpę do zawodnika?

 

 

 

6. Holendrzy mają małpy, Hiszpanie mają Kasabiana....

 

 

 

Jak donosi nam Marta ulubionym zespołem hiszpańskiej reprezentacji jest Kasabian - i jeżeli Furia Roja zdobędzie trofeum -  chcemy wręczyć im koszulkę podpisaną przez cały skład, ponieważ ich muzyka była dla nas wielką inspiracją - powiedział sam Fernando Torres. A piosenk, której Hiszpanie słuchali przed każdym meczem brzmi tak:

 

 

 


 

 

 

7. Pozostając przy Hiszpanii i muzyce....

 

 

 

 

...Sergio Ramos nie potrafi grać na wuwuzeli.

 

 

 

 

 

 

 

Ale jakiż jest przy tym słodki... Iniesta z kolei radzi sobie jeszcze gorzej....

 

 

 

 

 

 

 

a Xavi w ogóle...

 

 

 

 

 

 

 

Za filmik z Sergio dziękujemy Ani, a za Xaviego i Iniestę - Kaji.

 

 

 

8. Ciągle pozostając przy Hiszpanii i muzyce...

 

 

 

 

Hiszpanom kibicuje Shakira, która oświadczyła, że ma wielką nadzieję, iż ośmiornica się nie myli.

 

 

 

 

 

 

 

I co, myślisz, że jak potrzymasz sobie kciuki za Hiszpanów to zapomnimy Ci flirty z Nadalem?

 

 

 

9. Hiszpanie i Ciacha mają wiele wspólnego....

 

 

 

 

 

 

Mniammm.... Ale doceńcie także szlachetny gest Holendrów, którzy w ramach florystycznej dyplomacji wysłali do Madrytu 90 tysięcy kwiatów, którymi udekorowany zostanie plac Cibeles, gdzie hiszpańscy kibice będą tłumnie oglądać mecz finałowy. Co zrobili Hiszpanie? Odwdzięczyli się tym samym - wysyłając kwiaty do Amsterdamu. Tej ciekawostki możecie użyć, jak już naprawdę rozmowa nie będzie się kleiła.

 

 

 

10. Yoann Gourcuff ma dzisiaj urodziny!

 

 

 

Tak wiemy, nie ma to bezpośredniwgo związku z dzisiejszym finałem, a jednak data 11 lipca jest ważną datą w historii sportu nie tylko ze względu na finał 19, Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej... Sto lat Yoann, rozbieraj się cześciej, odpadaj z Mundialu rzadziej, nie umawiaj się z aktorkami ani modelkami, i jak mówi piosenka "keep that brethless charm..."

 

 

 

 

 

 

I jak my wytrwamy do 20.30?

 

 

 

rybka

 

 

Więcej o: