Mundialowe ciacha drugoplanowe - odsłona czwarta

W tej fazie turnieju już raczej ciężko o nowe odkrycia, co wcale nie oznacza spadku atrakcyjności w gronie  panów nie strzelających tudzież pozostających w cieniu z innych powodów. Dobra wiadomość jest taka, że prawie wszyscy mają jeszcze okazję z owego cienia wyjść.

 

 

Niesłusznie pomijani Mundialowe ciacha drugoplanowe - odsłona czwarta Mundialowe ciacha drugoplanowe: Mimo że nie wszyscy podzielają zachwyt nad chłopięcą urodą Fernando Muslery, to uroku i słodkości ocząt nie można mu odmówić. W tej fazie turnieju już raczej ciężko o nowe odkrycia, co wcale nie oznacza spadku atrakcyjności w gronie panów nie strzelających tudzież pozostających w cieniu z innych powodów. Dobra wiadomość jest taka, że prawie wszyscy mają jeszcze okazję z owego cienia wyjść. Piotr Trochowski Postanowiłyśmy pójść tropem komentatorów telewizji publicznej i wskazać jakiś polski element mundialu. I na pewno lepszy taki Piotr Trochowski niż fragment konstrukcji stadionu dostarczony przez polską firmę. Dla tych z Was, które przegapiły tą wstrząsającą informację - jeden z komentatorów naprawdę się tym podniecał. Mauricio Victorino Gdybyśmy się uparły, mogłybyśmy tu wstawić niemal cały skład Urugwaju. Poprzestałyśmy jednak na czwórce, którą otwiera Victorino. Kiedy karciłyśmy urugwajskiego obrońcę we wczorajszych Ciachach na spalonym za koziołkowatą bródkę, wspominałyśmy, że gdyby nie ona, miejsce Mauricio było by we właśnie tej rubryce. Dotrzymujemy słowa. Maarten Stekelenburg Czy tylko my mamy słabość do holenderskiego bramkarza? Który obiektywnie sprawy ujmując nie należy może do najbardziej urodziwych piłkarzy tego mundialu, ale w naszej opinii przynajmniej, nadrabia umiejętnością przyciągania uwagi. I ma w sobie dawkę męskości, której wielu tych bardziej urodziwych mogłoby mu pozazdrościć. Gabriel Heinze Czyli pan z cyklu ''ciacha nie wiedzieć czemu dopiero przy odpadaniu dostrzeżone i docenione''. Jorge Fucile To, że nie zagrał w meczu z Holandią, wcale nie znaczy, że zabraknie go w tym miejscu. Pedro Rodriguez Gdyby nie ta jedna wymarzona i w fatalny sposób zmarnowana okazja bramkowa, Pedro odnalazł by się pewnie wśród zaszczytnego grona Ciach Dnia. A tak, niestety, trzeba znać swoje miejsce w szeregu. Albo strzelać. Fernando Muslera Mimo, że nie wszystkie z nas podzielają zachwyt nad chłopczykowatą urodą bohaterskiego bramkarza Urugwaju, to uroku i słodkości ocząt nie są wstanie mu odmówić.

10. Benny Feilhaber

 

 

 

Na początek nadrabiamy straszliwe zaległości jeszcze z fazy 1/8 finału. Tak, była kiedyś taka.

 

9. Piotr Trochowski

 

 

 

Postanowiłyśmy pójść tropem komentatorów telewizji publicznej i wskazać jakiś polski element mundialu. I na pewno lepszy taki Piotr Trochowski, niż fragment konstrukcji stadionu dostarczony przez polską firmę. Dla tych z Was, które przegapiły tą wstrząsającą informację - jeden z komentatorów naprawdę się tym podniecał.

 

8. Toni Kroos

 

 

Wyżej oglądać mogłyśmy plecy kolejnego niemieckiego rezerwowego, przyjrzyjmy się teraz ujęciu frontalnemu. Jest co oglądać?


7. Mauricio Victorino

 

 

Gdybyśmy się uparły, mogłybyśmy tu wstawić niemal cały skład Urugwaju. Poprzestałyśmy jednak na czwórce, którą otwiera Victorino. Kiedy karciłyśmy urugwajskiego obrońcę we wczorajszych Ciachach na spalonym za koziołkowatą bródkę, wspominałyśmy, że gdyby nie ona, miejsce Mauricio było by we właśnie tej rubryce. Dotrzymujemy słowa.

 

6. Maarten Stekelenburg

 

 

Czy tylko niżej podpisana ma słabość do holenderskiego bramkarza? Który obiektywnie sprawy ujmując nie należy może do najbardziej urodziwych piłkarzy tego mundialu, ale w jej opinii przynajmniej, nadrabia umiejętnością przyciągania i utrzymywania na sobie uwagi. I ma w sobie dawkę męskości, której wielu tych bardziej urodziwych mogłoby mu pozazdrościć.


5. Gabriel Heinze

 

 

Czyli pan z cyklu ''ciacha nie wiedzieć czemu dopiero przy odpadaniu dostrzeżone i docenione''.

 


4. Jorge Fucile

 

 

To, że nie zagrał w meczu z Holandią, wcale nie znaczy, że zabraknie go w tym miejscu. Zwłaszcza, że tak ładnie robi Torresa.


3. Nicolas Lodeiro

 

 

 

Jakby ktoś miał wątpliwości, to ten na górze. Choć ten na dole, Sebastian Eguren, też jakby niczego sobie. Nie żartowałyśmy z tym całym urugwajskim składem.


2. Pedro Rodriguez


 

Gdyby nie ta jedna wymarzona i w fatalny sposób zmarnowana okazja bramkowa Pedro odnalazł by się pewnie wśród zaszczytnego grona Ciach Dnia. A tak, niestety, trzeba znać swoje miejsce w szeregu. Albo strzelać.


1. Fernando Muslera

 

 

Mimo, że nie wszystkie z nas podzielają zachwyt nad chłopczykowatą urodą bohaterskiego bramkarza Urugwaju, to uroku i słodkości ocząt nie są wstanie mu odmówić. I popatrzcie jak ładnie wygląda w mniej pstrokatych niż zwykle kolorach:

 

 

 

 

ruby blue