Andy Murray: kobiety nie dają rady

...w tenisa. Szkocki półfinalista tegorocznego Wimbledonu twierdzi, że zadna z pań nie byłaby w stanie pokonać żadnego meżczyzny z pierwszego 1000 rankingu ATP!

 

 

Powstrzymajcie jednak święte oburzenie. Oto okazuje sie, że Murray wcale nie jest tak seksistowski i daleki od prawdy, jak mogłoby się wydawać. Serena Williams, którą podejrzewałybyśmy o zdolność do zwyciężenia nawet z samym olbrzymim Del Potro (z najlepszą formą), twierdzi, że JEDYNIE jej samej i jej siostrze Venus mogłaby się udac ta sztuka. I to pod warunkiem, że dany tenisista płci brzydkiej byłby notowany poza pierwszą setką rankingu, a zamieszana w grę siostra przeszłaby uprzednio katorżniczy, co najmniej dwumiesięczny obóz przygotowawczy - ''bez słodyczy, bez niczego''.

 

- Męski i kobiecy tenis to dwa przeciwieństwa. Porównywać jedno z drugim to jak porównywać jabłka z pomarańczami. Meżczyźni są po prostu silniejsi - chcąc nie chcąc, potwierdziła słowa Murray'a Serena.

 

I choć nasze femistyczne drugie ''ja'' aż drży w niemym sprzeciwie, to nic przeciez na taką sytuacje poradzić się nie da. Szkoda tylko, że słowa Andy'ego zabrzmiały tak lekceważąco, chętnie sparłybysmy go na kwaśne jabłko, niekoniecznie w bezpośrednim tenisowym starciu zatem...

 

Bez agresji natomiast podchodzimy do Rafaela Nadala, który nie dość, że znów został mistrzem wielkoszlemowym, to jeszcze mógłby byc mundialowym. Przy takich umiejętnościach:

 

 

Jak zauważyła dostarczycielka tego rozkosznego filmiku, Anka (dzięki!), przyjęcie wielu naszych piłkarzy przy Nadalu blednie, a może nawet mdleje.

 

A na koniec, nowa fryzura Łukasz Kubota. Juz nie tylko dla rodziny i przyjaciół. Według nas - równie korzystna, jak poprzednio. Brawa i pozdrowienia, Łukasz! (toż samo dla Marissy za podesłanie zdjęcia).