Niemcy - Argentyna: ciachowa relacja NA ŻYWO!!!

Czyli Mecz meczów, starcie starć, batalia batalii - wczoraj obawiałyśmy się zachowawczego zerozeryzmu a bolały nas palce, głowa i serce. Dziś nastawiamy się na ofensywno - taktyczną ucztę - czy będzie dogrywka i karne? Czy wytrzymamy nerwowo? Piszcie na ciacha@g.pl.

 

 


 

 

 

KONIEC!!!! FENOMENALNE NIEMCY W PÓŁFINALE!!!!! Niemcy są wielkie, a Maradona jest chyba tak słabym trenerem, jak wybitnym był piłkarzem.  A w wielkim pojedynku Europa kontra Południowoamerykańscy Bogowie Futbolu - 2:0. Holandia lepsza od Brazylii, Niemcy lepsze od Argentyny, Ciacha zmęczone, ale szczęśliwe.... Ufffffffffffff, co za emocje!!!! Wirtualnie głaszczemy wszystkie załamane fanki Argentyny, ale musicie przyznać - Niemcy byli nie do zatrzymania.

 

 

 

17.46 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!! TO JEST POGROM!!!!! KLOSEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!! Po zagraniu Ozila!!! Argentyna - przykro mówić - na kolanach. Nikt nie spodziewał się niemieckiej inkwizycji.

 

 

 

17.45 Tak, jesteśmy za Niemcami, ale przecież szkoda nam Argentyny. Szkoda nam też małych ślepych kociąt, płaczącego Kaki, Asamoaha Gyana a Ghany, który nie strzelił dwóch karnych, Diego Maradony, Felipe Melo, Japończyków, głodnych sarenek w lesie i w ogóle. Będziemy płakać. Tak, różowa psychika Ciach jest bardzo pokrętna.

 

 

 

17.43 Thomas Mueller schodzi z boiska - być może po raz ostatni w turnieju? Wchodzi Piotr Trochowski, czyli Polska gola!

 

 

 

17.36 Pogodne, spokojne, beztroskie oblicze Michaela Ballacka, który jakby pozdrawiał serwis Ciacha.net z wysokości trybun na Green Point Stadium. Swoją drogą - siedzenie na trybunach podczas takiego meczu musi boleć, nie Misza? Biedaku, jesteśmy z Tobą.

 

 

 

17.35 Klose próbował podwyższyć na 4:0, ale - bez przesady.

 

 

 

17.31 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!! ARNE FRIEDRICH!!!!!!!! 3:0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niemcy. Na 90% w Półfinale. Co się dzieje?!!? Rozumiemy jeszcze, że Niemcy wygrywają, ale Schweinsteiger ogrywający trzech obrońców?!?! Świat się kończy. Ale my nie narzekamy.

 

 

 

17.30 blackqueen ma dosyć radykalną radę dla Aregntyńczyków:

 

 

 

ja proponuje zeby Argentyna wyjęła te piłki z głów i włożyli mózgi , albo odwrotnie..!!!!!!!!!!! niech się postarają, bo ja wolę ich oglądać niż Niemców !! ;(((((((( ARGENTYNA !!!!!! ;((((

 

 

 

Kochana - nadajesz się na asystentkę Diego.

 

 

 

17.25 Wchodzi Javier Pastore. W komentarzach pod konfrontacjami zarzucałyście nam, że wybrałyśmy Ozila zamiast Javiera. Prostujemy więc: nie uważamy, że Pastore jest mniej przystojny (wręcz przeciwnie). Napisałyśmy tylko, że Ozil ma w redakcji większe lobby. Co nie zmienia faktu, że Pastore jest śliczny.

 

 

 

17.24 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!! KLOSEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!! 51. gol w 100. meczu po zagraniu niesamowitego Poldiego, a wcześniej dogrywał Mueller!!!!! Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! To tyle z rozsądnych reakcji.

 

 

 

 

17.21 Argentyna robi jednak wszystko aby jedna z nas nie musiała bankrutować. Czyli atakuje, atakuje, atakuje. Z furią, z desperacją, z determinacją, z patosem - wznosimy się na poziomy wczorajszej emfazy. I odwołujemy wszystkie złe słowa jakie napisałyśmy o tegorocznym Mundialu.

 

 

 

 

17.19 Messsiiiiiiiiiiiiiiiii!!!! Neuer!!!! Neuer!!!! Jak Niemcy utrzymają ten wynik to wykupimy cały zapas nutelli z pobliskiego sklepu i wyślemy Manuelowi na adres Najsłodsza Reprezentacja Świata 2, Niemcy.  A przynajmniej jedna z nas tak zrobi.

 

 

 

17.16 Mamy małe problemy techniczne. No chyba, że na stadionie w Kapsztadzie zaczał nagle padać śnieg, a wuwuzele postanowiły szumieć. Wierzymy na słowo komentatorowi, który mówi, że "teraz zaczyna się nam prawdziwy spektakl".

 

 

 

17.14 Cyklu: "Wojna domowa" ciąg dalszy. Ola żali się na atmosferę z domu: U mnie w domu jest strasznie. Tata kibicuje Argentynie, a ja Niemcom. Kiedy Mueller strzelił a ja wrzeszczałam, to tata wyglądał, jakby chciał mnie zabić. Jestem pewna, że Niemcy wygrają ten mecz. :P Karolina musiała się ewakuować z pokoju bo: starszy brat i tata oglądają mecz, bo atmosfera tam panująca jest nie do wytrzymania. No bo ile można wytrzymać słuchając krzyków:`Daaaaalej, Messssiiii! albo `Boże, tylko nie Niemcy!`.  Podpisuje się w stu procentach;)

 

 

 

Futbol bywa okrutny, nie ma względu na więzi rodzinne, przyjacielskie czy jakiekolwiek inne. Tymczasem Argentyna atakuje. Czyjś Tata może nie dostać dzisiaj kolacji.

 

 

 

17.09 No dobra, tak naprawdę to chcemy wiedzieć co się działo w szatni. Zawsze chcemy wiedzieć co się dzieje w szatni. Może nawet bardziej niż to co dzieje się na boisku. Tymczasem di Maria szaleje na skrzydle. Przynajmniej z naszego kąta wygląda to jak skrzydło. Tevez strzelił, ale porsto w twarz Mertesackera. Auć. Po trzykroć auć

 

 

 

17.06 Ozil do Schweinsteigera, ten fauluje.

 

 

 

17.04 Na razie przewagę ma Argentyna. Strzela Di Maria, ale niecelnie.

 

 

 

17.02 Gramy, bez zmian w obu składach.

 

 

 

PRZERWA. Niemcy porowadzą 1:0, Argentyna dzielnie odszczekuje się swoim prześladowcom z pańskiego dworu, nie chcemy wiedzieć co Diego Maradona robi teraz Argentyńczykom w szatni, tym bardziej nie chcemy wiedzieć co może zrobić Joachim Loew, gdyż ten człowiek jest nieprzewidywalny tak, jak jego upodobania kulinarne własnej produkcji... Wracamy po reklamach, teleexpresie i Jacku Gmochu. He, he, he.

 

 

 

16.46 kibicka pisze:

 

 

U mnie jest konflikt w rodzinie, bo ja z siostrą kibicujemy Argentynie, a moim rodzice kibicują Niemcom - i gdzie tu rodzinna solidarność?? :D :D

 

 

 

U nas w redakcji też są drastyczne podziały, ale frakcja, która dorwała się do relacji mówi: słuchaj rodziców dziewczynko.

 

 

 

16.43 Lahm do Muellera, ten strzela, ale tylko rzut rożny. Nadążacie z anaszymi skrótami myślowymi?

 

 

 

16.41 Ozil huknął z 25 m w trybuny. Traktujemy to jako próbę zwrócenia na siebie uwagi. Końskie zaloty, he he he.

 

 

 

16.40 Rożny dla Argentyny, ale Neuer kolejny raz na wysokości zadania. Kolejny rożny, ale wybijają Niemcy.

 

 

 

16.38 Strzelał Podolski! Chciałybyśmy napisać: "szkoda, że Mueller nie zagra w półfinale", ale hola, hola, powściągnijmy nasze nadzieje -  nie wiadomo nawet czy jego koledzy z reprezentacji w nim zagrają.

 

 

 

16.34 Thomas Mueller zapomniał, że ręka to patent trenera Argentyńczyków i zagrywał piłkę górną kończyną. Za karę dostał żółtą kartkę, rzut wolny wykonywał Messi. i Gooooooooooooooooolaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nie mmmmmmaaaaaaaaa! Solony! Spalony! ileż emocji w jednym małym wpisie!!!!

 

 

 

16.33 Strzelał Gonzalo Higuain! Neuer chyba będzie miał dość Nutelli po tym meczu....

 

 

 

16.32 c.d. Messi albo myślał o czym innym, albo nie lubi nutelli - strzelił wysoko ponad bramką. Ooooo, Leonardo di Caprio i Mick Jagger na trybunach. Ciekawe komu kibicują?

 

 

 

16.32 Rzut Wolny dla Argentyny. Manuel - myśl o nutelli, o nutelli!

 

 

 

 

16.30 Na szczęście Messi to nie Krzynówek - Aregntyna szykuje słodką zemstę....

 

 

 

16.27 Jak tak patrzymy teraz na Argentynę, to przypominają nam się złote lata polskiej reprezentacji. Żewłakow do Dudki, Dudka do Żewłakowa, strata... tylko trochę lepiej, no i Demichelis jest chyba trochę ładniejszy od Żewłakowa....

 

 

 

16.25 Jeżeli niewykorzystane okazje się mszczą to Miroslav Klose będzie musiał sobie przysłowiowo pluć w przysłowiową brodę. Której nie ma.

 

 

 

16.23 Świetna interwencja Manuela Neuera! Ha! Ale my przecież znamy jego sekret:

 

 

 

 

 

 

16.21 Z cyklu: refleksje śródmeczowe - Gabriel Heinze jest ładny. Dlaczego jeszcze nie był naszym ciachem dnia?

 

 

 

16.19 Rzut rożny dla Argentyny, ale Niemcy wybijają. Postulujemy by po Mundialu rzut rożny ochrzcić mianem "rzutu im. Arjena Robbena"

 

 

 

16.18 Niemcy rozbijają kolejne ataki Argentyny. Czy drużyna Maradony może rozbić niemiecki mur? Macie pomysł na jakies fajne militarne metafory?

 

 

 

16.15 Okazja dla Argentyny! Ale jakoś zbyt koronkowo i zbyt przejrzyście zarazem. O! Ballack na trybunach - śliczności nasze... Obiektywizm poszedł chwilowo na spacer...

 

 

16.12 Młodszy brat redaktorki - ten sam, który wczoraj dzięki dwóm golom Sneijdera został jednak odebrany z dworca - każe napisać, że "Niemcy potrajają krycie". A więc "Niemcy potrajają krycie". A jeśli akurat tego nie robią to atakuje Podolski.

 

 

 

16.08 Ależ piękna akcja Argentyny! Co za rozmach Messiego! (Czy mówimy już jak Maciej Iwański, względnie Jacek Jońca?) Tak czy inaczej - z pięknego ataku Argentyny nic niestety nie wyszło.

 

 

 

16.06 I to nie koniec: Niemcy wciąż atakują. Tego się nie spodziewałyśmy. Nie spodziewamy się też by Argentyna łatwo się poddała, a zatem zapowiada się naprawdę wielkie widowisko. A Loew ma swój słodki granatowy sweterk - czy ten sam, co podczas meczu z Anglią? Szczęślliwy?

 

 


16.02 GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!!!!! THOMAS MUELLER!!!!! Zanim zdażyłyśmy rozgrzać palce, napisać "zapowiada sięcikeawe spotkanie" albo "ależ piękna pogoda na stadionie" a już wspaniale dograł Scheinsteiger a Thomas M. wykończył!!!! No, to teraz się zacznie!

 

 

 

15.56 Niemcy! Jak oni pięknie śpiewają! Dobra, przyznajmy się, żeby nie było potem nieporozumień. Relację robi redaktorka, która serce, głową, płucami, wątrobą i wszelkimi innymi częściami ciała jest za Niemcami (ale to nie ta sama co kocha Ozila), ale obiecuje i ślubuje uroczyście wzbijać się na wyżyny obiektywizmu, Argentynę darzy bowiem wielkim szacunkiem i niemałą sympatią.

 

 

 

15.52 Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! Jednak miałyśmy zły kanał! I my tu pitu pitu o Janku i tym z wąsami, a tu już hymny.... hymny.... aaaaaaaaaaaaaaaaa Mamusiu, denerwujemy się. Oni chyba też.

 

 

 

15.49 Ej, całkiem nam się to podoba. Marusia była ranna (nie wiemy dlaczego) a Janek niesie ją na rękach... jak romantycznie. Oby z boiska dzisiaj nie trzeba było nikogo znosić... O, a teraz Janek bawi się z psem. Podobno Szarika grało dwudziestu psów... Oooo, Gustlik jęczy... Czy aby na pewno mamy dobry kanał?

 

 

 

15.43 Na razie lecą "Czterej Pancerni". Wolałyście być Marusią czy Lidką? I  kto był większym Ciachem Janek Kos, Gustli czy ten z wąsami?

 

 

 

Konfrontacje już były, teraz pora na boiskową weryfikację.