Anglia - Niemcy: ciachowe konfrontacje na szczycie

Ten mecz ma milion podtekstów, dziesięć tysięcy kontekstów, stutomową historię i podskórne napiecie, o którym napisano już chyba wszystko. Zapraszamy więc na jedyny w internecie tekst, w którym nie przeczytacie żadnych aluzji do 1939, 1940, 1944 ani nawet do 1966 roku.

 

 

 

Oj, będzie smacznie Anglia - Niemcy: ciachowe konfrontacje na szczycie Anglia - Niemcy - dwa zbiory niebanalnych ciasteczek. Niezależnie od wyniku, po meczu Mundial straci wiele ze swojej ciachowości świetności... Ten mecz ma milion podtekstów, dziesięć tysięcy kontekstów, stutomową historię i podskórne napięcie, o którym napisano już chyba wszystko. Popatrzymy na drużyny Anglii i Niemiec po prostu jak na dwa zbiory niebanalnych ciasteczek, z których niemal każde zapisało się piękną historią na kartach naszego portalu. Teraz Okrutny Los zetknął je wszystkie ze sobą w śmiertelnym pojedynku. I niezależnie od wyniku, po meczu Mundial straci wiele ze swojej ciachowości... Zanim jednak to się stanie próbowałyśmy powróżyć z naszych różowych fusów, by odkryć, kto wygra ciachowe starcie? Nic z tego - kolejny nierozstrzygalny dylemat. Obie drużyny kochamy nad życie. Remis w całych konfrontacjach. Szkoda, że tak się nie może skończyć na boisku.... Choć są one nie zywkle kuszące. Zostawiamy jednak przeszłość za sobą i patrzymy na drużyny Anglii i Niemiec po prostu jak na dwa zbiory niebanalnych ciasteczek, z których niemal każde zapisało piękną historię na kartach naszego portalu, a które teraz Okrutny Los zetknął ze sobą w śmiertelnym pojedynku. I niezależnie od wyniku, dziś po południu Mundial straci wiele ze swojej ciachowości... Zanim jednak to się stanie spróbujemy powróżyć z naszych różowych fusów... kto wygra ciachowe starcie?

 

 

 


Niegrające na Mundialu ciacho występujące w lidze przeciwnika - ufff, torchę pokrętne kategoria, musiałyśmy jednak wymyślić sposób, żeby gdzieś wetknąć Michaella Ballacka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Na przeciw niego staje Owen Hargreaves, były gracz Bayernu Monachium.

 

 

 

 


 

 

 

 

Staje i przegrywa. Punkt dla Niemców.

 

 

 


Mundialowe Ciacho Dnia prezentujące tors

 

 

 

 

Anglia - Steven Gerrard

 

 

 

 

 

 

 

 

Niemcy - Lukas Podolski

 

 

 

 

 

 

 

 

Dylemat nierozstrzygalny. W tej kategorii remis.

 

 

 

 

Ciacha z wytrzeszczem

 

 

 

 

Niemcy - Mesut Ozil

 

 

 

 

 

 

 

 

Anglia - Peter Crouch

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzystając z chwilowej nieobecności redaktorki-wielbicielki Ozila Crouch zdobywa punkt dla Anglii - bo poza wytrzeszczem ma jeszcze superdługie patyczakowate kończyny, i w ogóle jego wytrzeszcz jakiś taki bardziej arystokratyczny.

 

 

 

 

Ciachowe reklamy wieszczące sukces na Mudnialu

 

 

 


Niemcy - marzenia Manuela Neuera

 

 

 

 

 

 

 

 

Anglia - Wayne Rooney jako "Tworzący Przyszłość"

 

 

 

 

 

 

 

 

Choć reklamy Niemców z Nutellą są przesłodkie, urocze, rozkoszne, śłitaśne i w ogóle do lofciania, to jednak przyznacie - nikt i nic nie przebije majstersztyku Nike'a, którego epizod z Rooneyem jest tylko fragmentem. Ale jakim fragmentem! Punkt dla Anglików.

 

 

 

 

Ciacha w czerni i bieli

 

 

 

 

Anglia - Frank Lampard z piłką

 

 

 

 

 

 

 

 

Niemcy - Bastian Schweinsteiger z różą

 

 

 

 


 

 

 

 

W kazdej normalnej sytuacji Frank Lampard wygrałby ten pojedynek, ale już chyba zdażyłyście się zorientować, że do tej sesji niemieckich piłkarzy mamy absolutną słabość.

 

 

 

 

 

Zbiorowe zdjęcie ciach w garniturach

 

 

 

 

 

Anglia


 

 

 

 

Niemcy

 

 

 

 

 


 

 

 

 

No cóż, patrz punkt powyżej. Kolejny punkt dla Niemców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawodnik uważany powszechnie za niezbyt przystojnego, który jednak w nas budzi bardzo gorące uczcucia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niemcy - Bastian Schweinsteiger

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Anglia - Wayne Rooney

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Kolejny nierozstrzygalny dylemat. Obu panów kochamy nad życie i banalne kryteria estetyczne. Remis w tej kategorii, remis w całych konfrontacjach. Szkoda, że tak się nie może skończyć na boisku....

 

 

 

rybka