Ciachowe za i przeciw: wuwuzele

Obiekt nienawiści niemal, przeklinany niemal tak często, jak jabulani, a z drugiej strony - symbol obecnie trwających mistrzostw i tamtejsza futbolowa tradycja. Co o nich sądzić?

 

 

Wuwuzele - za i przeciw Wuwuzele to obiekt nienawiści przeklinany niemal tak często jak piłka jabulani Wuwuzele to obiekt nienawiści, ale i symbol mundialu w RPA. ZA: są dostępne w każdym kolorze, zatem łatwo dobrać je do stroju. PRZECIW: wystarczy posłuchać Wuwuzele to obiekt nienawiści przeklinany niemal tak często jak piłka jabulani, a z drugiej strony - symbol obecnie trwających mistrzostw i tamtejsza futbolowa tradycja. Co o nich sądzić? Wyrokować na pewno nie jest łatwo, dlatego Ciacha postanowiły ostatecznie zebrać argumenty świadczące na korzyść i niekorzyść kontrowersyjnych plastikowych instrumentów / zabawek / rur po prostu - niepotrzebne skreślić. ZA: 1. Z wuwuzeli można zrobić oryginalny, nowoczesny wazon. 2. Wuwuzele są dostępne w każdym możliwym kolorze - można je dopasować do barw narodowych, koloru paznokci i żakietu, a nawet do elementów ozdobnych na nakryciu głowy. 3. Działacze bronią wuwuzeli, prezes Listkiewicz twierdzi, że wuwuzele są jak relikwia. 4. Skoro nawet w Premiership chcą dopuścić wuwuzele, to znaczy, że mają one w sobie jakiś urok , nie zrozumiały dla nas, poirytowanych nieustającym szumem kibiców przed telewizorami. PRZECIW: 1. Wielu piłkarzy i trenerów jednak nie lubi wuwuzeli. 2. Nawet sympatyczni korespondenci sportowi przegrywają z wuwuzelami. 3. Wuwuzele mogą uszkodzić słuch i irytują swym buczeniem nawet w odległości tysięcy kilometrów od RPA tych, którzy i tak są poirytowani aktualnym pobytem poza RPA. 4. Wuwuzela zadaje kłam swojej własnej nazwie, oznaczającej ''piękne brzmienie''.

Wyrokować na pewno nie jest łatwo, dlatego Ciacha postanowiły ostatecznie zebrać argumenty świadczące na korzyść i niekorzyść kontrowersyjnych plastikowych instrumentów/zabawek/ rur po prostu - niepotrzebne skreślić.

 

 

Sami podejmijcie decyzję, które racje bardziej Was przekonują.

 

ZA:

 

1. Z wuwuzeli można zrobić oryginalny, nowoczesny wazon.

 

2. Wuwuzele są dostępne w każdym możliwym kolorze - można je dopasować do barw narodowych, koloru paznokci i żakietu, a nawet do elementów ozdobnych na nakryciu głowy.

 

 

3. Działacze bronią wuwuzeli, prezes Listkiewicz twierdzi, że wuwuzele są jak relikwia.

 

4. Skoro nawet w Premiership chcą dopuścić wuwuzele, to znaczy, że mają one w sobie jakiś niezrozumiałe nam, poirytowanym nieustającym szumem kibicom przed telewizorami,  urok i czar.

 

5. Niektóre gwiazdy sportu lubią wuwuzele.

 

PRZECIW:

 

1. Wiele piłkarzy i trenerów jednak nie lubi wuwuzeli.

 

2. Nawet sympatyczni korespondenci sportowi przegrywają z wuwuzelami.

 

 

 

 

3. Wuwuzele irytują swym buczeniem nawet w odległości tysięcy kilometrów od RPA tych, którzy i tak są poirytowani aktualnym pobytem poza RPA, i mogą uszkodzić słuch.

 

4. Wuwuzela zadaje kłam swojej własnej nazwie, oznaczającej ''piękne brzmienie''.

 

5. Nawet młode, niedoświadczone zwierzęta nie trawią wuwuzeli.

 

 

A jaki jest Twój stosunek do afrykańskiej tuby i powszechnego weń dęcia?