Polska - Francja: wynik nie jest najważniejszy

No bo czym jest wynik towarzyskiego dwumeczu w porównaniu z rozwiązaniem zagadki Wszechświata tatuażu Zbigniewa Bartmana?

 

 


 

 

 

Zagadka Bartmana Tatuaż polskiego siatkarza jest bardzo tajemniczy Siatkarz Zbyszek Bartman od niedawna ma nowy tatuaż. Po długim śledztwie wiemy, co jest jego treścią: "This is my life, my game and it's played by my rules". Polska reprezentacja siatkarzy toczyła w weekend boje z Francuzami. Dwumecz był bardzo interesujący. No, ale żeby nie było, że my znowu tylko o jednym - aby formalnościom stało się zadość - powiedzmy kilka słów o sobotnio-niedzielnym spotkaniu. A więc - zwycięstwo, ale nie w zachwycającym stylu, porażka - ale bez rozdzierania szat, i ważne rozstrzygnięcia w głowie trenera Castellaniego - to najkrótszy bilans polsko-francuskich pojedynków. Aha - no i jeszcze jedna ważna sprawa - bardzo ciachowy debiut, czyli, cytując klasyka "jak Wam się podoba" Mateusz Mika? To znaczy tym z Was, które jakimś cudem nie zauważyły jeszcze jego niesfornych kędziorów w szeregach Resovii... Naszym zdaniem Bartosz K. powinien czuć na plecach oddech konkurencji w kategorii "najbardziej ciachowy siatkarz młodego pokolenia". Tymczasem mecz, meczem, ale my tu mamy ważniejsze kwestie na głowie, a mianowicie - najbardziej paląca kwestia ostatnich tygodni znalazła wreszcie swoje rozwiązanie, za sprawą niezmordowanych detektywów i tajnych agentek. Sprawę "TTB" (Tajny Tatuaż Bartmana) rozwiązała specjalistka od spraw beznadziejnych. Oto dowód rzeczowy numer 1: A rozwiązanie brzmi: "This is my life, my game and it's played by my rules". No cóż, możemy tylko, również z angielska dodać: "Damn! Cały Zbyszek".

No, ale żeby nie było, że my znowu tylko o jednym - aby formalnościom stało się zadość - powiedzmy kilka słów o sobotnio - niedzielnym spotkaniu. A więc - zwycięstwo, ale nie w zachwycającym stylu, porażka - ale bez rozdzierania szat, i ważne rozstrzygnięcia w głowie trenera Castellaniego - to najkrótszy bilans polsko - francuskich pojedynków. Aha - no i jeszcze jedna ważna sprawa - bardzo ciachowy debiut, czyli, cytując klasyka "jak Wam się podoba"Mateusz Mika? To znaczy tym z Was, które jakimś cudem nie zauważyły jeszcze jego niesfornych kędziorów w szeregach Resovii... Naszym zdaniem Bartosz K. powinien czuć na plecach oddech konkurencji w kategorii "najbardziej ciachowy siatkarz młodego pokolenia"....

 

 

 

Tymczasem mecz, meczem, ale my tu mamy ważniejsze kwestie na głowie, a mianowicie - najbardziej paląca kwestia ostatnich tygodni znalazła wreszcie swoje rozwiązanie, za sprawą niezmordowanych detektywów i tajnych agentek, zwanych dla niepoznaki Ciachowymi Czytelniczkami. Sprawę "TTB" (Tajny Tatuaż Bartmana) rozwiązała agentka Nula - specjalistka od spraw beznadziejnych. Oto dowód rzeczowy numer 1:

 

 

 


 

 

 

 

A rozwiązanie brzmi: "This is my life, my game and it's played by my rules". No cóż, możemy tylko, również z angielska dodać: "Damn! Cały Zbyszek".

 

 

 

Nie koniec to jednak o Zbyszku, nie koniec. Nasz ulubieniec bowiem jest prawdziwym człowiekiem renesansu, i w wolnych od sportu chwilach robi nam konkurencję, wcielając się w ciachowego reportera. Przy czym "ciachowego" nie znaczy tu - niestety - "pracującego dla Ciach", ale po prostu "będącego ciachem". Efekty możecie sprawdzić tutaj, a my za cynk dziękujemy Staremubananowi, adze661 i Grażynie.

 

 


Ach, ten fachowy akcent w słowie "pod-su-mować"... Zbyszku, jakbyś kiedyś szukał etatu...

 

 


PS Aby jednak nie być monotematycznymi - mamy również wiadomość dla zwolenniczek frakcji Kurka. Jak donosi Czytelniczka Stand By -  na Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Nysie Rada Miejska przyznała Bartkowi i Piotrowi Gackowi tytuł Zasłużonych dla Ziemi Nyskiej, tym samym włączając ich do elitarnego grona 38 innych "Zasłużonych". Gratulujemy i zastanawiamy się nad kupnem jakiegoś kawałka ziemi, żebyśmy i my mogły mianować sobie kilku "zasłużonych"...