Sławomir Szmal najlepszym zawodnikiem świata!

Tym razem bez znaku zapytania. Czy i Ty przyczyniłaś się do tego?

 

 

Nie tak znowu dawno pisałyśmy o szansie ''Kasy'' na tytuł najlepszego zawodnika globu, apelując przy okazji o Wasze wsparcie. Nieco ponad miesiąc i, przypuszczalnie, kilkaset tysięcy głosów Ciachczytelniczek później, słynny polski bramkarz zdobył wyróżnienie, na jakie na pewno zasługiwał. Oto możecie mu od teraz mówić ''Najlepszy Graczu 2009''.

 

W plebiscycie zorganizowanym przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej nasz wspaniały, a przy tym skromny, sympatyczny i swojski Sławek, zdobył znaczną większość, bo prawie 67 % głosów, pozostawiając w tyle, między innymi, Nikolę Karabaticia (2. miejsce i 21%) oraz Igora Voriego (3. miejsce z nieco ponad 10%).

 

Szmalowi gratulujemy serdecznie. Jest on bezsprzecznie uosobieniem sukcesu indywidualnego i zespołowego polskiej piłki ręcznej, która nadal jest w naszym kraju dyscypliną mocno niedocenianą. Jak zwykle, apelujemy o zmianę tego stanu rzeczy wspólnymi siłami.

 

I pomyślcie tylko, co działoby się, gdyby analogiczny tytuł w piłce nożnej zdobył któryś z polskich reprezentantów. Oznaczałoby to: a) apokalipsę, b) zbiorową euforię i wreszcie c) to, że jedno uszczypnięcie mogłoby przerwać to majaczenie.

 

Chrup Ciacha też na Facebooku - zostań fanką!