Wybieramy sobie Drużynę na Mundial!

Naszą. Własną. Demokratycznie wyłonioną poprzez trudy, boje i znoje sond, plebiscytów, ćwierćfinałów i innych play - offów. A właściwie - to nie my wybieramy. To Wy wybieracie. Gotowe?

 

 


Brak Polaków na Mundialu stawia nas w niezwykłej sytuacji kibicowsko - epistemologicznej. Nie to, żebyśmy były tak znowu przyzwyczajone do występów Polaków na Wielkich Imprezach, ale zawsze przynajmniej przez trzy mecze fazy grupowej mogłyśmy malować paznokcie na biało - czerwono, i w głupawym kapeluszu na głowie wydzierać się ?Jaaaa - ceeek Krzyyy - nóóó - weeek?. Teraz nawet ta masochistyczna przyjemność została nam odebrana, pojawia się zatem dojmująca potrzeba rekompensaty.

 

 

 

A Rekompensata musi być ciachowa, grać w różowych koszulkach z wdziękiem i polotem, skupiać w sobie maksymalną ilość naszych serwisowych ikon, no i w ogóle definiować sobą owo niedefiniowalne pojęcie ?ciachowości?

 

 


Drużyn kandydatek jest nader wiele, to znaczy 32. Dzisiaj wskazujecie więc po prostu swoich faworytów, którzy przejdą do następnego etapu, którym będą - a jakże 1/8 finałów. Potem najlepsza ósemka zmierzy się parami w ćwierćfinałach, półfinałach i tak dalej... aż, do wielkiego finału, który wyłoni drużynę, której będziemy solidarnie, ofiarnie i z uwielbieniem kibicować na Mundialu 2010. To jak, bawicie się?

 PS. Przy podejmowaniu decyzji nie zapomnijcie poradzić się naszej dobrej wróżki, czyli  miniporadnika każdej ciachowej kibicki. Decyzja musi być przemyślana, wyważona i odpowiedzialna - idzie przecież o wielką stawkę, czyż nie?

 

 

 

 

Podczas Mundialu 2010 chcę kibicować...