Najlepsze piłkarskie stroje reprezentacyjne - nowe rozdanie

Na temat mody boiskowej rozwodziłyśmy się w już przeszłości dość intensywnie, ale przecież  mody i sponsorzy przemijają szybko, a nadchodzące mistrzostwa świata dostarczają nam oczywistej wymówki, by ponownie przyjrzeć się piłkarskim odzieniom - niektórym mundialowym, innym jeszcze z okresu zeszłorocznych eliminacji.

 

 

Stroje reprezentantów Kolejna edycja naszego rankingu mody boiskowej Według serwisu Ciacha.net, najlepsze (bo najbardziej obcisłe) stroje posiada reprezentacja Francji. Na drugim miejscu - z tego samego powodu - jest Kamerun. Na temat mody boiskowej rozwodziłyśmy się w już przeszłości dość intensywnie, ale przecież mody i sponsorzy przemijają szybko, a nadchodzące mistrzostwa świata dostarczają nam oczywistej wymówki, by ponownie przyjrzeć się piłkarskim odzieniom - niektórym mundialowym, innym jeszcze z okresu zeszłorocznych eliminacji. 10. Anglia - Z tymi koszulkami mamy problem. Niby jest ładnie, minimalistyczne, ale chyba aż za. Przydałoby się jednak trochę więcej czerwieni. 9. Dania - Chciałyśmy czerwony, to mamy. Nawet z wyszczuplającymi paskami po boku w bonusie. 8. Włochy - Zupełnie w sumie zwyczajną koszulkę Włochów doceniamy za ładny wykończony w bieli dekolt w serek. 7. Szwecja - Włochów za dekolt w serek, a Szwedów za kołnierzyk. Krój polo, wbrew pozorom i Cantonie, wcale nie jest taki rozpowszechniony w modzie boiskowej. A szkoda. 6. Serbia - Możecie nam teraz śmiało wytknąć niekonsekwencję w związku z ambiwalentnym stosunkiem do strojów niemal całkowicie białych. ''Niemal'' robi tu różnicę - wystarczyło nieco złotych wstawek i od razu lepiej to wszystko wygląda. 5. Niemcy - Pomysły projektantów koszulek dla Niemców są z reguły raczej stonowane, niektórzy powiedzą, że nudne. 4. Argentyna - Z koszulkami Argentyny nie ma oczywiście wielkiej filozofii, zawsze były i pewnie będą to białe i niebieskie pasy. Jest dobrze. 3. Holandia - Projektanci koszulek dla Holendrów z góry są skazani na groźbę niepowodzenia z racji na tradycyjny pomarańcz, który do najbardziej twarzowych kolorów nie należy. W tym przypadku jednak decydenci z problemu wybrnęli znakomicie, udowadniając, że nawet z pomarańczowego można ulepić złoto. 2. Kamerun - Piłkarzom z Kamerunu zawdzięczamy wprowadzenie i nieustanne lansowanie trendu koszulek mocno przylegających do ciała. Całe szczęście, że tylko koszulek. 1. Francja - Być może ''Trójkolorowi'' awans do mundialu wywalczyli w kontrowersyjnych okolicznościach, ale przynajmniej zrobili to w bardzo obcisłych koszulkach.

10. Anglia

 

 

Z tymi koszulkami akurat mamy problem. Niby jest ładnie, minimalistyczne, ale chyba aż za. Przydałoby się jednak trochę więcej czerwieni, nie sądzicie?

 

9. Dania

 

 


Chciałyśmy czerwony, to mamy. Nawet z wyszczuplającymi paskami po boku w bonusie.

 


8. Włochy

 

 


Zupełnie w sumie zwyczajną koszulkę  Włochów doceniamy za ładny wykończony w bieli dekolt w serek.

 


7. Szwecja

 

 


Włochów za dekolt w serek, a Szwedów za kołnierzyk. Krój polo, wbrew pozorom i Cantonie, wcale nie jest taki rozpowszechniony w modzie boiskowej. A szkoda.

 


6. Serbia

 

 


Możecie nam teraz śmiało wytknąć niekonsekwencję w związku z ambiwalentnym stosunkiem do strojów niemal całkowicie białych. ''Niemal'' robi tu różnicę - wystarczyło nieco złotych wstawek i od razu lepiej to wszystko wygląda.

 


5. Niemcy

 

 


Projektanci koszulek dla reprezentantów Polski Niemiec raczej nie zaliczali spektakularnych ubraniowych wpadek. Być może przez to, że ich pomysły są z reguły raczej stonowane, niektórzy powiedzą, że nudne. I co, można w umiejętny sposób wykorzystać tradycyjne barwy narodowe w stroju reprezentacyjnym? Można.

 


4. Argentyna

 

 


Z koszulkami Argentyny nie ma oczywiście wielkiej filozofii, zawsze były i pewnie będą to białe i niebieskie past. Ale to naprawdę można było zepsuć na tyle sposób. A tak jest idealnie. I po prostu bardzo ładnie.

 


3. Holandia

 Projektanci koszulek dla Holendrów z góry są skazani na groźbę niepowodzenia z racji na tradycyjny pomarańcz, który - nie oszukujmy się- do najbardziej twarzowych kolorów nie należy. Oczywiście historia zna przypadki sięgania po kolory nie mające nic wspólnego z barwami narodowymi ani z zupełnie niczym, ale w tym przypadku decydenci z problemu wybrnęli znakomicie, udowadniając, że nawet z pomarańczowego można ulepić złoto.

 


2. Kamerun

 

 


Piłkarzom z Kamerunu zawdzięczamy wprowadzenie i nieustanne lansowanie trendu koszulek mocno przylegających do ciała. Całe szczęście, że tylko koszulek, co za mocno, to niezdrowo.1. Francja

 

 


Być może ''Trójkolorowi'' awans do mundialu wywalczyli w kontrowersyjnych okolicznościach, o czym przypomina postać modela, ale przynajmniej zrobili to w absolutnie fantastycznych, bardzo obcisłych koszulkach.

 

Chrup Ciacha też na Facebooku - zostań fanką!