Oscary 2009/10 rozdane!

Oczywiście, te różowe.

 

 

Różowe Oscary rozdane Co to była za noc, co to za emocje! Nikt nie wątpił, że główna rywalizacja o różowe Oscary będzie miała miejsce pomiędzy polskimi siatkarzami (7 nominacji) i szczypiornistami (5 nominacji) Co to była za noc, co to za emocje! Powietrze aż drgało od napięcia, oślepiające błyski fleszy raz po raz dopadały słynne ofiary, sportowcy ze swoimi najpiękniejszymi diamentowymi kolczykami w uszach udzielali wywiadów przed kamerami stacji telewizyjnych całego świata, ponętne panie i eleganccy panowie przechadzali się po pluszowych ''czerwonych'' (a rzeczywiście różowych) dywanach, a wszystko przenikał zapach ekskluzywnych perfum. Koniec końców: *polska kadra siatkarzy zdobyła...aż 5 statuetek! - za najlepszą scenografię (Złocieńcowy Autobus), najlepsza charakteryzację (Kadziu i Wlazły w ''Emodzieciach''), dla najlepszego aktora drugoplanowego (Michał Bąkiewicz), za najlepszy scenariusz (Polskich siatkarzy droga do złota) i, przede wszystkim, za najlepszy film...tfu, wydarzenie sportowe (Złoto Mistrzostw Europy). Brawo! *szczypiorniści zdobyli 3 nagrody - za najlepszy rekwizyt (bociana), dla najlepszego reżysera gry (Bogdana Wenty) i za najlepszy film krótkometrażowy (Pozdrowienia dla Czytelniczek Ciach) *tylko jeden Oscar - za najlepsze efekty specjalne, czyli najbardziej wybuchowy romans roku, i to do podziału z Paris Hilton - powędrował do Cristiano, który w związku z tym zapomniał, co to uśmiech. *w kategorii najlepszy aktor zbiorowo zwyciężyli norwescy sędziowie, którzy, w opinii wielu, odebrali polskim szczypiornistom szansę na grę w finale *w kategorii najlepsza WAGtorka Paris Hilton o włos wyprzedziła Olalla Dominguez za rolę w ''Usidleniu Torresa'' * Oscar za całokształt przypadł Rogerowi Federerowi *a Złota Malina - Tigerowi Woodsowi, który pokonał wielu innych, licznych aktorów serii pod tytułem ''Seksskandale''. Wszystkim nagrodzonym - no, może oprócz Woodsa - gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji- no, może oprócz Woodsa - w przyszłym roku.

Co to była za noc, co to za emocje! Powietrze aż drgało od napięcia, oślepiające błyski fleszy raz po raz dopadały słynne ofiary, sportowcy ze swoimi najpiękniejszymi diamentowymi kolczykami w uszach udzielali wywiadów przed kamerami stacji telewizyjnych całego świata, ponętne panie i eleganccy panowie przechadzali się po pluszowych ''czerwonych'' (a rzeczywiście różowych) dywanach, a wszystko przenikał zapach ekskluzywnych perfum.

 

Nikt nie wątpił, że główna rywalizacja będzie miała miejsce pomiędzy polskimi siatkarzami (7 nominacji) i szczypiornistami (5 nominacji) - wszak sportowa sztuka sportową sztuką, ale wszyscy jesteśmy w głębi ducha patriotami - choć oczywiście do nagród w aż pięciu kategoriach nominowani byli, kolektywnie i indywidualnie, przedstawiciele FC Barcelony, a zeszłoroczny triumfator, Cristiano Ronaldo, miał szanse na cztery statuetki.

 

 

Gdy cała rozemocjonowana gawiedź zasiadła jednak na swoich miejscach, a ubrane w cudne sukienki z najnowszej kolekcji Victorii Beckham Ciacha udały się na scenę, by wyręczyć prestiżowe wyróżnienia, okazało się, że:

 

*polska kadra siatkarzy zdobyła...aż 5 statuetek! - za najlepszą scenografię (Złocieńcowy Autobus),  najlepsza charakteryzację (Kadziu i Wlazły w ''Emodzieciach''), dla najlepszego aktora drugoplanowego (Michał Bąkiewicz), za najlepszy scenariusz (Polskich siatkarzy droga do złota) i, przede wszystkim, za najlepszy film...tfu, wydarzenie sportowe (Złoto Mistrzostw Europy). Brawo!

 

*szczypiorniści zdobyli 3 nagrody - za najlepszy rekwizyt (bociana), dla najlepszego reżysera gry (Bogdana Wenty) i za najlepszy film krótkometrażowy (Pozdrowienia dla Czytelniczek Ciach)

 

*tylko jeden Oscar - za najlepsze efekty specjalne, czyli najbardziej wybuchowy romans roku, i to do podziału z Paris Hilton -powędrował do Cristiano, który w związku z tym zapomniał, co to uśmiech:

 

 

*w kategorii: najlepsze zdjęcia - wygrał kalendarz rzeszowskich siatkarzy

 

*w kategorii: najlepsze kostiumi triumfowali pluszowi Kanonierzy

 


*w kategorii: najlepszy aktor zbiorowo zwyciężyli norwescy sędziowie, którzy, w opinii wielu, odebrali polskim szczypiornistom szansę na grę w finale

 


*w kategorii: najlepsza WAGtorka Paris Hilton o włos wyprzedziła Olalla Dominguez za rolę w ''Usidleniu Torresa''

 


* Oscar za całokształt przypadł Rogerowi Federerowi

 


*a Złota Malina - Tigerowi Woodsowi, który pokonał wielu innych, licznych aktorów serii pod tytułem ''Seksskandale''.

 

Wszystkim nagrodzonym - no, może oprócz Woodsa - gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji- no, może oprócz Woodsa - w przyszłym roku. A Wam dziękujemy za udział w zabawie i ponad 2000 głosów w każdym odcinku. Dla Was warto jest organizować te gale, chociaż to cholernie drogi biznes i te zarzuty o komercję...