Cesc Fabregas w Barcelonie? Jednak?

Znacie tę bajkę o chłopcu, który pilnował owiec, i dla żartu ciągle krzyczał "Wilki! wilki!", tak, że kiedy wilki przyszły naprawdę, nikt mu nie uwierzył i owce zostały pożarte? No więc.. chłopiec to Arsenal, wilki to Barcelona, a owce to Fabregas. Albo chłopiec to Barcelona - musimy jeszcze popracować nad metaforą. Tak czy inaczej, nie chce nam się wierzyć, że tym razem naprawdę Fabregas wróci do Katalonii.

 

 


Tym razem próbuje nas o tym przekonać Cdello Sport, które powołuje się z kolei na hiszpańską stację radiową Cadena SER - której, chyba można ufać, przynajmniej jeśli wierzyć jej stronie na wikipedii. Wszystko więc opiera się na wierze, ale cóż, tak to jest jeśli chodzi o sprawy transcendentalne i transferowe.

 

 

 

Otóż stacja ta podaje, iż w przyszłym roku klatę Fabregasa opinać będzie nie biało czerwona koszulka z armatką na piersi, ale trykot w bordowo - granatowe pasy z logiem unicefu. Piłkarz miał już ponoć dogadać się co do najważniejszych punktów kontraktu z władzami Blaugrany. I ponoć tym razem to już na serio. I - uwaga - aż do 2015 roku. Cesc ma zarabiać około ośmiu milionów euro rocznie, nie wiadomo natomiast, ile miałby kosztować.

 

 

 

Oczywiście Arsene Wenger i władze Kanonierów nie są w siódmym niebie na myśl o pożegnaniu się z Fabregasem (my tez byśmy nie były na ich miejscu), powolutku jednak chyba godzą się z myślą, iż jego odejście jest nieuchronne i z buńczucznie deklarowanych 60 milionów euro jakie chcą otrzymać za C- Faba zaczynają schodzić do 45. No cóż, może i taka suma osłodzi nieco życie działaczy, ale co z kibicami? My same jesteśmy rozdarte pisząc te słowa i już domyślamy się wybuchów rozpaczy z jednej i dzikich tańców radości z drugiej strony... Och, gdyby mógł tak na przykład w soboty grać w Premiership a w niedziele w Primera Division, a w poniedziałki przychodzić do naszej redakcji na regenerację?
No i co, dziewczyny? Co o tym wszystkim myślicie, zakładając, że tym razem to jednak jest prawda?

 

 

 

Updejt: strona hiszpańska właśnie zaprzeczyła wszystkiemu. "Biorąc pod uwagę wyjątkowe skutki doniesień różnych mediów w sprawie piłkarza Arsenalu, Cesca Fabregasa, FC Barcelona stanowczo zaprzecza, że doszło do jakichkolwiek negocjacji i porozumienia z piłkarzem" - możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu. Ale jak to powiedział Bismarck: wierzę tylko w te informacje, które zostały zdementowane. No właśnie.