10 najlepszych zdjęć reklamowych z ciachami

I nie znajdziecie tu fotografii Cristiano Ronaldo, gdyż jest to sprawa świeża, którą musimy jeszcze przemyśleć. Co nie znaczy, że nie będzie atrakcyjnie. Bo, uwaga, będzie.

 

 

 

10.Ivan Miljkovic - kosmetyki Estar

 

 

Mimo, że obok serbskiego siatkarza na fotografii współwystępuje jego małżonka, lubimy to zdjęcie. Jest w nim jakaś niewypowiedziana słodycz, delikatność, czułość i niewinność. A więc rzeczowniki, które raczej nie przychodzą  nam w pierwszej kolejności do głowy, gdy myślimy o Ivanie.


9. Roger Federer - ekspres do kawy Jura

 

 

I nic tylko usiąść i napić  się kawy z Rogerem.

 

8. Lewis Hamilton - bliżej niezidentyfikowane obuwie

 

 


Odkładając na bok wszystkie sympatie i antypatie, dywagacje na temat ciachowości Lewisa, musimy zwyczajnie przyznać: to jest naprawdę dobre zdjęcie.

 

7. Gerard Pique - biżuteria Rosich Joiers

 
Tylko kto mu kazał taką  smutną minę zrobić?

 

6. Gregor Schlierenzauer - Red Bull

 

 

Fotografia ta nie pochodzi, co prawda, z jakiejś konkretnej sesji reklamowej, a z jednej z wielu promocyjnych sesji firmy sponsorującej skoczka, ale w związku z jej niesamowitością czujemy się usprawiedliwione. Gregor w takim wydaniu przekonuje nawet tą dotychczas raczej sceptyczną wobec niego część redakcji.

 

5. Kimi Raikkonen - zegarek TAG Heuer

 


Że zretuszowane? Cóż, szukanie zdjęć wolnych od ingerencji grafików to w dzisiejszych czasach prawie jak marzenie o znalezieniu końca tęczy albo jednorożca. Porzućmy je zatem i rozkoszujmy się pięknem Kiemiego. Albo, jak kto woli, zdjęcia.

 

4. Novak Djokovic - odzież  Gucci

 

 

Tą sesją zdjęciową  zachwycałyśmy się już tyle razy i na tyle sposób, że nasz kreatywność jest już doprawdy na wyczerpaniu. Co nie zmienia faktu, że jest ona warta wszystkich tych zachwytów.

3. Fernando Torres - sieć handlowa El Corte Ingles

 

 

Z której zawsze najbardziej lubiłyśmy zdjęcie w białym golfie. Piłkarza doceniamy również za zaskakująco dobre umiejętności pozowania. Zobaczy to jeszcze raz.

 

2. Dymitar Berbatov - bułgarski bank inwestycyjny

 

 

Nie sztuka przystojnego mężczyznę  ładnie ubrać, uczesać, ustawić do zdjęcia, zretuszować i zachwycać się później efektem końcowym. Większym wyzwaniem jest uzyskać taki sam efekt fotografując mężczyznę, który nie koniecznie spełnia wszystkie wymogi klasycznego ciacha. Dlatego właśnie Berbatov (i jego oczy!) zawędrował tak wysoko w naszym zestawieniu.

 

1. Cesc Fabregas - Nike

 

 

Tak na dobrą sprawę, zdjęciami z tej niesamowitej sesji zdjęciowej dla Nike mogłybyśmy obdzielić całą dziesiątkę. Tak, nawet Arszawin by się załapał. Panie i Panowie, czapki z głów, bluzy z klat:


ruby blue