Ci co skaczą i latają

Pod wpływem minionego weekendu, zaglądamy do szufladki z ciachami zwykle nietykanymi - z powodu niskiej popularności dyscyplin, bo w żadnym wypadku z powodu braku ciach.

 

 

Ciacha mniej znane Warto przyjrzeć się dyscyplinom, które nie są zbyt popularne Obecnie najgorętszymi nazwiskami narciarstwa dowolnego, wciąż mało popularnego, są: Anton Kusznir, Warren Shouldice, Dale Begg-Smith, Alexandre Bilodeau. Pod wpływem minionego weekendu, zaglądamy do szufladki z ciachami zwykle nietykanymi - z powodu niskiej popularności dyscyplin, bo w żadnym wypadku z powodu braku ciach. Nie można jednak przepuścić okazji, które drzwiami i oknami pchają się do naszych rąk. Na pierwszy ogień bierzemy więc narciarstwo dowolne, czyli freestyle skiing, do którego zaliczają się, między innymi, jazda po muldach, skoki akrobatyczne i halfpipe. Od samego patrzenia włos się jeży na głowie. Ale tylko przy samych ewolucjach - patrząc na uroczych, uśmiechniętych chłopców kryjących się pod kaskami i goglami (obecnie najgorętszymi nazwiskami sportu są: Anton Kusznir, Warren Shouldice, Dale Begg-Smith, Alexandre Bilodeau).W kanadyjskim Calgary w weekend odbyły się zawody Pucharu Świata w tej dyscyplinie. Tryumfatorem w jednej z konkurencji był właśnie Bilodeau. Drugą z szerzej dziś omawianych na Ciachach dyscyplin jest snowboard. Do dzisiaj nasza wiedza w temacie ograniczała się (prawie) do Jagny Marczułajtis i jej osiągnięć, ale - jak się okazuje - snowboardziści nie dość, że wspaniale szybują, to do tego, jak doniosła nam jedna z Czytelniczek, Marzena: ''(...) tam można znaleźć obiekty, które nie tylko wolne od wszelkich zobowiązań, ale i przystojne są''. Pogrzebawszy trochę tu i ówdzie, zauważyłyśmy więc prawdziwe perełki: uroczo rudego Nate'a Hollanda, bielszego niż śnieg Peetu Piiroinena, o bielszym niż śnieg uzębieniu Pierre'a Vaultiera, sympatycznego Torgeira Bergrema , chłopięcego Seppe Smitsa , czy niepozornego Marco Grilica - czyli prawdziwy wysyp ciach. Nie mówiąc już o polskim olimpijczyku, Mateuszu Ligockim. Plujemy sobie w nasze kształtne podbródki za to, że do dziś byli oni dla nas praktycznie niewidzialni.

Nie można jednak przepuścić okazji, które drzwiami i oknami pchają się dzisiaj do naszych rąk. Na pierwszy ogień bierzemy więc narciarstwo dowolne, czyli freestyle skiing, do którego zaliczają się, między innymi, jazda po muldach, skoki akrobatyczne i halfpipe. Od samego patrzenia włos się jeży na głowie.

 

 

Ale tylko przy samych ewolucjach - patrząc na uroczych, uśmiechniętych chłopców kryjących się pod kaskami i goglami (obecnie najgorętszymi nazwiskami sportu są: Anton Kusznir, Warren Shouldice, Dale Begg-Smith,Alexandre Bilodeau).

 

 

W kanadyjskim Calgary w weekend odbyły się zawody Pucharu Świata w tej dyscyplinie. Tryumfatorem w jednej z konkurencji był właśnie Bilodeau.

 

 

Drugą z szerzej dziś omawianych na Ciachach dyscyplin jest snowboard. Do dzisiaj nasza wiedza w temacie ograniczała się (prawie) do Jagny Marczułajtis i jej osiągnięć, ale - jak się okazuje - snowboardziści nie dość, że wspaniale szybują, to do tego, jak doniosła nam jedna z Czytelniczek, Marzena: ''(...) tam można znaleźć obiekty, które nie tylko wolne od wszelkich zobowiązań, ale i przystojne są''. Pogrzebawszy trochę tu i ówdzie, zauważyłyśmy więc prawdziwe perełki: uroczo rudego Nate'a Hollanda, bielszego niż śnieg Peetu Piiroinena, o bielszym niż śnieg uzębieniu Pierre'a Vaultiera, sympatycznego Torgeira Bergrema , chłopięcego Seppe Smitsa , czy niepozornego Marco Grilica - czyli prawdziwy wysyp ciach.  Nie mówiąc już o polskim olimpijczyku, Mateuszu Ligockim. Plujemy sobie w nasze kształtne podbródki za to, że do dzis byli oni dla nas praktycznie niewidzialni.

 


 

W weekend prawie wszyscy ci panowie konkurowali w szwajcarskim Davos i austriackim Salzburgu - zależnie od specjalizacji.

 


Ostatnim omawianym dzisiaj sportem, od dwóch poprzednich różniącym się przede wszystkim niezbędną ilością śniegu (snowboard narty=dużo, trzeci przypadek=wcale), jest motocross. Wspominamy o nim ze względu na przeprowadzone w niedzielę zawody Super Cross w Dortmundzie. Jak wyglądają najlepsi w tym sporcie - możecie ocenić zbiorczo na tej stronie, pozwólcie jednak, że my skoncentrujemy się na samym wykonaniu. Bo jest niesamowite.

 

 

Łał.

 

A który z tych tzrech sportów robi największe wrażenie na Was?

 

 

Najbardziej podoba mi się...